المپیاد آماده طرح دادرس هلال احمر در بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین دوره المپیاد آماده طرح دادرس با حضور فعال ۱۶ تیم دادرس دیلم، دشتستان، بوشهر، دشتی، تنگستان، دیر، کنگان و جم در محل جمعیت هلال احمر استان بوشهر برگزار شد.

این المپیاد در هشت آیتم کنترل ارزیابی و علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناهگیری و تخلیه اضطراری، اطفای حریق و حمل مصدوم برگزار شد.

در این دوره از رقابت ها بیش ۳۰۰ عضو سازمان جوانان حضور داشتند که طبق تفاهم نامه سازمان جوانان با وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان پایه هشتم متوسطه مدارس سراسر کشور می توانند با همکاری جمعیت هلال احمر در استان خود آموزش امداد و کمک های اولیه را فراگیرند و اصطلاحا ۱۴ نفر از این دانش آموزان در هر مدرسه بعنوان تیم دادرس ( دانش آموز آماده در روزهای سخت ) معرفی می شوند. پس از اتمام آموزش ها، تیم های دادرس هر شهرستان در المپیاد آماده شهرستانی و سپس استانی حضور پیدا خواهند کرد.

به همین مناسبت آزمون کتبی و عملی نیز از اعضاء به عمل آمد و در پایان گواهی شرکت در دوره به همه دانش آموزان اهداء شد و هم چنین نفرات برتر مسابقات مشخص و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش خواهران تیم‌های دادرس شهرستان‌های بوشهر ،دیلم و دشتستان ودر بخش برادران تیم های جم، دشتستان و تنگستان مقام اول تا سوم را کسب کردند و تیم دادرس شهرستان جم جام اخلاق مسابقات را به خود اختصاص داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار