X بستن تبلیغات
5. Fixed

عملکرد مطلوب دانش‌آموزان در کنکور زمینه‌ساز توسعه استان بوشهر است

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح پنجشنبه در بازدید از محل برگزاری کنکور در بوشهر اظهار داشت: امسال در استان بوشهر ۱۱ هزار و ۵۱۷ نفر در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند که بیشترین تعداد شرکت‌کننده مربوط به رشته تجربی با شش هزار و ۷۲۵ نفر است.

وی تعداد شرکت کنندگان در رشته ریاضی و فنی را هزار و ۷۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: رشته‌های ریاضی با توجه به اینکه محل ورود به رشته‌های مهندسی و فنی هستند تعداد کمی در استان را شامل شده است که باید برنامه‌ریزی بهتری در این زمینه صورت گیرد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در کنکور امسال هزار و ۲۶۵ نفر در رشته علوم انسانی و هزار و ۲۱۷ نفر در رشته زبان‌های خارجی و ۸۲۷ نفر نیز در رشته هنر ثبت‌نام کرده‌اند که تعداد شرکت کنندگان استان بوشهر در رشته‌های هنر و زبان‌های خارجی حدود ۱۰ برابر متوسط کشوری است.

وی با اشاره به اینکه بانوان ۶۵ درصد از کنکوری‌های استان بوشهر را تشکیل می‌دهند، بیان کرد: هفت هزار و ۵۱۳ نفر زن و چهار هزار و ۷۵ مرد در کنکور امسال حضور دارند.

سالاری با تاکید بر اینکه انتخاب رشته‌ها باید بر اساس ظرفیت‌های استان و نیازهای بازار کار باشد، افزود: برای دستیابی به توسعه و پیشرفت باید نیروی انسانی توانمند تولید شود که یکی از بخش‌های مهم ان انتخاب رشته صحیح است.

وی اضافه کرد: به منظور افزایش قبولی دانش‌آموزان استان بوشهر در دانشگاه‌های معتبر کشور، طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفت و باید با همکاری همگانی شاهد تحقق این طرح مهم باشیم.

استاندار بوشهر از اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و گفت: این طرح در موفقیت دانش‌آموزان استان در کنکور نقش مهمی خواهد داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار