تورم کالاهای مایحتاج عمومی در کرمان کمتر از 12 درصد است/افزایش 20درصدی قیمت سرویس مدارس

 تورم کالاهای مایحتاج عمومی در کرمان کمتر از 12 درصد است/افزایش 20درصدی  قیمت سرویس مدارس

به گزارش کرمان خبر /"مصطفی زریسفی" ظهر امروز پنجشنبه 24 تیرماه در جلسه تنظیم بازار کرمان گفت: در دو ماهه اول سال متاسفانه دو کالا شکر و مرغ تمام زحمات دولت و دستگاه های مربوطه را برای کنترل تورم را تحت الشعاع قرار داد.

وی افزود: متاسفانه در ماه رمضان قیمت شکر به 3 هزار و 450 تومان و گوشت مرغ با توجه به پایین بودن قیمت نهاده ها به 7 هزار و 900 تومان رسید.

معاون بازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه اقلام دیگر قابل قبول می باشد، ادامه داد: روغن نباتی پس از سه سال در اول مرداد ماه 9 درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

وی با مقایسه قیمت سال جاری نسبت به سال گذشته برخی اقلام، تصریح کرد: گوشت قرمز 7 درصد، حبوبات بیش از 15 درصد، برنج ایرانی 22 درصد، قند حدود 27 درصد، شکر حدود 38 درصد، تیرآهن 1.1 درصد و میلیگرد 20 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است ضمن آنکه نسبت به سال گذشته نیز قیمت سیمان تغییری پیدا نکرده است.

زریسفی با بیان اینکه در مجموع تورم کالاهای مایحتاج عمومی در کرمان کمتر از 12 درصد است که تفاوت زیادی با متوسط کشور ندارد، با اشاره به تعداد اصناف موجود در شمال استان کرمان، عنوان کرد: تا پایان سال 92، 47 هزار واحد صنفی در شمال استان مشغول به فعالیت بودند که هم اکنون این اصناف به 56 هزار و 800 مورد رسیده است.

معاون بازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه تعداد واحد صنفی شهر کرمان افزایش قابل توجه داشته است، افزود: قیمت سرویس مدارس در سال جاری 20 درصد افزایش، تصویب گردید.

وی با بیان اینکه کرمان در تولید پوشاک ضعیف می باشد، ابراز کرد: مصرف سرانه شکر استان کرمان 90 هزار تن می باشد و به دلیل افزایش قیمت، با کمبود این کالا روبرو شدیم که برای حل این مشکل حدود 3 هزار تن شکر را وارد استان کردیم.

زریسفی در پایان خاطر نشان کرد: مرغ منجمد با تاریخ انقضای 3 تا 5 ماه به صورت عمده و با قیمت 4 هزار و 800 تومان و قیمت مصرف کننده در شهر کرمان 5 هزار و 200 و شهرستانها 5 هزار و 300 تومان به صورت نامحدود عرضه می گردد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار