بستر شهر هوشمند را برای مشهد ۲۰۱۷ فراهم می کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد ظهر پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات مراکز مشهد، تبریز و شیراز که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در آغاز حرکت دولت، همه اهداف زیر ساختی از برنامه توسعه عقب  بود و هیچ گام موثری برداشته نشده بود.

وی افزود: سقف ۵۰۰ گیگا ترافیک پیش‌بینی شده بود که هم‌اکنون به ۴۰ هزار گیگا رسیدیم و این افزایش، رشد ۸۰ برابری را نشان می‌دهد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اینترنت موبایل در نسل دو به سر می برد که با محوریت سازمان تنظیم مقررات اینترنت موبایل نسل سوم و چهارم در حال اجراست، گفت: در حوزه اینترنت همراه، پیشرفته ترین پوشش را در مشهد داریم که تحت پوشش کامل نسل سوم و چهارم موبایل قرار دارد.

جهانگرد اظهار کرد: ظرفیت ملی در کشور چهار هزار گیگا بایت است  که در زمینه محتوا و موضوعات امکان مشارکت جوانان و نخبگان کشور در قالب تولید ملی، ارائه بیش از ۷۰ هزار اپلیکیشن تولید داخل و ایجاد بیش از ۳۰ هزار فرصت شغلی بین دانشگاهیان فراهم شده است.

وی تاکید کرد: در حوزه خدمات و محتوا و در قالب پروژههای اقتصاد مقاومتی در خراسان و مشهد متعهد شدیم تا زمینه و بستر شهر هوشمند را در قالب مشهد ۲۰۱۷ فراهم کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار