Xبستن تبلیغات

۱۳ طرح پژوهشی برون دانشگاهی توسط دانشگاه آزاد اردبیل اجرا شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی شامل ظهر پنج‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اردبیل تصریح کرد: اعتبار اختصاص یافته به این پروژه‌ها بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: دانشگاه به منظور حمایت از رشته‌های دانش‌بنیان ۱۷ شرکت فن‌آور را فعال کرده و مرکز رشد IT نیز در دانشگاه ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان توجه به رشته‌های دانش‌بنیان را در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و متذکر شد: طی دو سال گذشته دانشگاه نقطه تمرکز خود را بر روی رشته‌های دانش‌بنیان قرار داده است.

شامل به اجرای ۵۰۳ طرح پژوهشی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: در مجموع طی دو سال اخیر سه هزار و ۶۸۰ مقاله به چاپ رسیده است.

وی به ثبت ۱۰۴ مورد اختراع و ۵۹ عنوان کتاب اشاره و تصریح کرد: راه‌اندازی پارک فن‌آوری و آزمایشگاه‌های مرکزی مرجع از دیگر اقدامات دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان متذکر شد: تمامی طرح‌های علمی و پژوهشی که در مراکز رشد معرفی می‌شوند جهت تجاری‌سازی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

شامل اضافه کرد: بر همین اساس از ۳۲ طرح دانش‌بنیان پیشنهادی، ۱۷ طرح مصوب شده و برای تجاری‌سازی شش مورد عقد قرارداد شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار