۱۳ طرح پژوهشی برون دانشگاهی توسط دانشگاه آزاد اردبیل اجرا شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی شامل ظهر پنج‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اردبیل تصریح کرد: اعتبار اختصاص یافته به این پروژه‌ها بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: دانشگاه به منظور حمایت از رشته‌های دانش‌بنیان ۱۷ شرکت فن‌آور را فعال کرده و مرکز رشد IT نیز در دانشگاه ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان توجه به رشته‌های دانش‌بنیان را در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و متذکر شد: طی دو سال گذشته دانشگاه نقطه تمرکز خود را بر روی رشته‌های دانش‌بنیان قرار داده است.

شامل به اجرای ۵۰۳ طرح پژوهشی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: در مجموع طی دو سال اخیر سه هزار و ۶۸۰ مقاله به چاپ رسیده است.

وی به ثبت ۱۰۴ مورد اختراع و ۵۹ عنوان کتاب اشاره و تصریح کرد: راه‌اندازی پارک فن‌آوری و آزمایشگاه‌های مرکزی مرجع از دیگر اقدامات دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان متذکر شد: تمامی طرح‌های علمی و پژوهشی که در مراکز رشد معرفی می‌شوند جهت تجاری‌سازی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

شامل اضافه کرد: بر همین اساس از ۳۲ طرح دانش‌بنیان پیشنهادی، ۱۷ طرح مصوب شده و برای تجاری‌سازی شش مورد عقد قرارداد شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار