بدنه وزارتخانه ها در اجرای پروژه های بخش خصوصی سنگ اندازی می کنند

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جبارزاده قبل از ظهر پنج شنبه در نشست مشترک برنامه ریزی چهار استان شمالغرب کشور اظهار داشت: آنچه در طول سه ماه گذشته درد بخش خصوصی استان است باید بیان کنیم تا تصمیمات دولتی در تسریع روند اهداف اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ موثر باشد.

وی ادامه داد: اینکه ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی تا شهریور در اختیار استان ها قرار می گیرد خبر خوبی برایمان بود تا بتوانیم پس از اجرایی شدن آن شاهد شکوفایی در بخش عمرانی دولتی باشیم.

جبارزاده افزود: تمامی مسئولان دولتی تلاش خود را برای توسعه کشور خواهند کرد که در این زمینه کار این دولت بسیار مشکل بود چرا که باید برخی مشکلات پیش آمده در طول دولت قبل را نیز اصلاح می کرد.

کاهش نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی در طول سه سال

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره ای به نرخ بیکاری در استان گفت: در آغاز بکار دولت یازدهم در استان نرخ بیکاری ۱۲.۸ درصد بود که در پایان سال ۹۴، این مقدار به ۷.۳ درصد کاهش یافت که نشان از همت جمعی مدیران و مشارکت همه جانبه بخش خصوصی دارد.

وی افزود:  از نهادهای عمومی غیردولتی ها و شهرداری ها تشکر لازم را داریم زیرا با کمک این نهادها و سرمایه گذاری آنان در دهه فجر و هفته دولت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به مناسب های مختلف پروژه هایی را افتتاح کرده و تقدیم مردم نموده ایم.

جبارزاده ادامه داد: نباید به خاطر منافع شخصی فضای سرمایه گذاری کشور را به هم بریزیم و مانع از اعتماد سرمایه گذاران شویم.

توجه ویژه به مسائل اجتماعی در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی  در خصوص بحث عدالت اجتماعی نیز گفت: در این راستا از مسائل اجتماعی غافل نشده ایم و در طول سه سال تلاش کردیم خواسته های رهبر معظم انقلاب را در کاهش آسیب های اجتماعی عملی کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون می توانیم به جرات ادعا کنیم آذربایجان شرقی عاری از معتاد متجاهر است در حالی که در ابتدای دولت ۴۶ هزار معتاد در این استان وجود داشتند.

جبارزاده در خصوص امنیت چهار استان شمالغرب کشور نیز گفت: این استان ها جزو چهار استان امن کشور هستند که برای تحقق و تداوم این امنیت نیازمند همکاری تمامی نیروهای انتظامی و امنیتی بودیم که خوشبختانه این همکاری به خوبی شکل گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی اجرای قانون را یکی از دغدغه های بخش خصوصی استان عنوان و تصریح کرد:  رشد هشت درصدی با اعبتارات دولتی امکان پذیر نیست و در این راستا باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره ببریم.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز بدنه برخی وزارتخانه ها با بدنه دولت هماهنگ نیستند و مانع از اجرای برخی پروژه های عمرانی توسط بخش خصوصی می شوند که یکی از این پروژه ها اتوبان تبریز- مرند - بازرگان بود که می توانست پروژه خوبی برای کشور باشد که با سنگ اندازی های برخی ها مواجه شد.

جبازاده در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد از برخی کارشکنی ها تاکید کرد: در بدنه وزارتخانه ها هستند کسانی که موفقیت شخص رئیس جمهور را بر نمی تابند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار