تاخیر یک داوطلب دردسر ساز شد/ پرش از روی دیوار برای حضور در کنکور

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کنکور سراسری سال 95 از صبح امروز در دو گروه آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی آغاز شده است و داوطلبان گروه هنر از عصر امروز به رقابت می‌پردازند.

داوطلبان گروه‌های علوم تجربی و زبان‌های خارجی نیز صبح و عصر فردا در جلسه آزمون حاضر می‌شوند.

در آزمون سراسری سال 95 تعداد 860 هزار و 109 نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 509 هزار و 19 نفر زن و 351 هزار و 90 نفر مرد هستند، به عبارت دیگر  59.18 درصد داوطلبان زن و 40.82 درصد داوطلبان مرد است.

صبح امروز ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و تسلیمی قائم مقام وزیر علوم از محل حوزه امتحانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بازدید کردند.

درب حوزه‌های امتحانی راس ساعت مقرر بسته و آزمون با اجرای تمام تدابیر برگزار شد.

در حوزه دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی داوطلبی که بسیار دیر رسیده بود با دیدن درب بسته حوزه از دیوار وارد دانشگاه شده و برای حضور در جلسه آزمون بر سر مسئولان حوزه فریاد می‌کشید.

آمبولانس و تدابیر امدادی نیز در حوزه‌های بزرگ و ناحیه‌ها فراهم بود.

با نوسان فشار خون یکی از داوطلبان، مسئولان امداد به سرعت مشکل وی را برطرف کردند.

بر اساس گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش، کنکور در امنیت کامل و بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است.

مهلت دریافت کارت برای داوطلبان دو گروه علوم تجربی و زبان های خارجی تمدید شده است به طوریکه داوطلبان گروه تجربی تا ساعت 18 امروز و داوطلبان گروه زبان‌های خارجی تا ساعت 11 فردا برای دریافت کارت مهلت دارند.

پرسشنامه نظرخواهی کیفیت حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند ارزیابی خود را از کیفیت حوزه‌ها مطرح کنند.

سوالات هر گروه آزمایشی دو ساعت پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

کلید تصحیح سوالات یکشنبه 27 تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

نتایج اولیه آزمون سراسری در نیمه دوم مردادماه و نتایج نهایی در اواخر شهریور ماه اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/XUDON8

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار