آزمون سراسری در امنیت کامل در حال برگزاری است

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: چهل و ششمین آزمون سراسری کشور از صبح امروز پنج‌شنبه 24 تیرماه در 369 شهرستان و بخش مختلف و 467 حوزه امتحانی آغاز شد که بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون سراسری سال 95 برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی امروز صبح برگزار شد.

وی افزود: آزمون سراسری در امنیت کامل در حال برگزاری است و هیچ گزارشی مبنی بر ایجاد مشکل در حوزه‌های آزمون نداشته‌ایم.

توکلی ادامه داد: تمام تدابیر برای برگزاری آزمون به بهترین نحو صورت گرفته است و داوطلبان می‌توانند با آرامش کامل در جلسه آزمون حاضر شوند.

به گفته وی، آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر امروز پنج‌شنبه و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح  فردا جمعه 25 تیرماه و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجه در بعدازظهر فردا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در آزمون سراسری سال 95 تعداد 860 هزار و 109 نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 509 هزار و 19 نفر زن و 351 هزار و 90 نفر مرد هستند، به عبارت دیگر  59.18 درصد داوطلبان زن و 40.82 درصد داوطلبان مرد است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش افزود: با توجه به تعداد داوطلب ثبت‌نام کننده و آمار داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود بر حسب مورد در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی هم شرکت کرده‌اند، برای آزمون یک میلیون و 14 هزار و 274 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده که از این تعداد 611 هزار و 754 کارت برای داوطلبان زن و تعداد 402 هزار و 520 کارت برای داوطلبان مرد صادر شده است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/OMJBVZ

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار