گلابچی: «سیستم‌‌های ساختمانی» را به مخاطبان خاص پیشنهاد می‌کنم/ «داستان‌های پارسی» را بخوانید

پیشنهاد نویسندگان برای مطالعه در تعطیلات آخر هفته

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰

محمود گلابچی، چهره‌ماندگار معماری کتاب‌های «سیستم‌های ساختمانی» و «داستان‌های پارسی» را برای مطاله آخر هفته به کتابدوستان پیشنهاد کرد.

گلابچی: «سیستم‌‌های ساختمانی» را به مخاطبان خاص پیشنهاد می‌کنم/ «داستان‌های پارسی» را بخوانیددکتر محمود گلابچی، چهره‌ماندگار حوزه معماری و دارای کرسی یونسکو در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پیشنهاد مطالعه آخر هفته گفت: برای مخاطبانی که در رشته معماری تحصیل می‌کنند و یا کارشناس به حساب می‌آیند کتاب «سیستم‌های ساختمانی» را پیشنهاد می‌‌کنم. انتشارات دانشگاه پارس نشر این کتاب را برعهده داشته است.
 
وی افزود: «سیستم‌های ساختمانی» منبعی جامع برای روش‌های گوناگون ساخت و کاربردی معماری در سازه و سازه در معماری به شمار می‌رود. کتاب با تعریف سازه و نقش آن در معماری و سیر تحول سازه در معماری آغاز می‌شود و به طرح الزامات طراحی در یک ساختمان می‌پردازد. نحوه مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در برابر نیرو‌‌های مختلف مانند زلزله و سایر رخداد‌‌های طبیعی زمین و طبقه‌بندی خاک‌ها نیز در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.
 
گلابچی در پیشنهاد مطالعه به مخاطبان عام گفت: «داستان‌های پارسی» گرد‌آوری شده غلامحسین مراقبی را به مخاطبان عام پیشنهاد می‌کنم. حدود یک ماه گذشته این کتاب را مطالعه کردم و به نظر می‌رسد برای افراد علاقه‌مند به مطالعه پند‌ و اندرز در قالب روایی این کتاب بسیار مناسب است.
 
این چهره ماندگار ادامه داد: «داستان‌های پارسی» مجموعه‌ای از داستان‌های کهن ایرانی است که مطالعه آن برای مخاطب عام مشکل نخواهد بود و به‌طور قطع لذت‌بخش است.    
  Share/Save/Bookmark

کد مطلب: 238415

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار