اعتبار ۳۷میلیاردتومانی برای بهره برداری از بازار گل و گیاه اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاحیه و کلنگ‌زنی پروژه‌های منطقه ۴ شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۸۳ پروژه عمرانی در شهر اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد پروژه ۲۹۵ پروژه در فاز مطالعات، ۱۵۸ در فاز آزادسازی، ۲۵۵ پروژه در فاز طراحی و  ۳۷۵ پروژه نیز در فاز اجرا، احداث، تجهیز و بهره برداری است.

وی با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های در حال اجرای شهرداری اصفهان پیشرفت ۳۰ درصدی دارند، ابراز داشت: این در حالی است که بسیاری از این پروژه‌ها بین ۳۰ تا ۶۰ درصد و برخی دیگر نیز بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه ابر پروژه‌ها و پروژه‌های شاخص عمرانی شهر اصفهان با سرعت در حال پیشرفت هستند، اضافه کرد: شهرداری در کنار پروژه‌های شاخص از پروژه‌های محله محور نیز غافل نبوده و برای مثال امروز چهار پروژه محله محور ساماندهی خیابان داروسازی، ساماندهی و خیابان‌سازی خیابان سروستان، ساماندهی معابر پارک رضوی، معابر خیابان ۲۲بهمن، ساماندهی پیاده روهای خیابان بین‌النهرین را در دستور کار قرار داده است.

اعتبار ۳۷ میلیارد تومانی برای بهره برداری از بازار بزرگ گل و گیاه

وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی ادامه خیابان بازارچه و کلنگ زنی بازار بزرگ گل و گیاه اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: بازار گل و گیاه به تنهایی نیاز به اعتبار ۳۷ میلیارد تومانی دارد ضمن اینکه اعتبار پروژه‌های کلنگ زنی شده امروز نیز بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

جمالی‌نژاد به نقش تاثیرگذار بازار گل و گیاه در اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر در کشور بیش از دو هزار و ۵۰۰ گونه گیاهی بومی داریم که ظرفیت بالایی را برای صادرات ایجاد کرده است و از آنجایی که اصفهان در شاه‌راه کشور قرار دارد موقعیت جغرافیای مناسبی برای این امر دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شهرستان‌های استان اصفهان ظرفیت بالایی برای تولید گل و گیاه دارند، اضافه کرد: امروز شهرداری بازار بزرگ گل و گیاه را در شرق اصفهان کلنگ‌زنی کرد و در نظر دارد این بازار را در غرب، شمال و جوب اصفهان نیز راه‌اندازی کند.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه ظرفیت‌هایی برای صادرات غیر نفتی دیده شده است، ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که برای رسیدن به این جهش، بارورسازی استعدادهای کشور امری ضروری است و شهرداری‌ها نیز باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی همچنین به ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب پس از راه‌اندازی بازارهای گل و گیاه در اصفهان اشاره کرد و گفت: در این راستا افزایش مشارکت بخش خصوصی برای راه‌اندازی این بازارها امری ضروری است.

پیچ پینارت ساماندهی می‌شود

جمالی‌نژاد حل معضل پیچ پینارت را نیز از دیگر پروژه‌های مهم منطقه ۴ شهرداری اصفهان اعلام کرد و گفت: این پروژه مدت‌هاست که مطالبه شهروندان این منطقه بوده است و از این رو در سال جاری با توجه به همکاری شهروندان برای آزادسازی‌ها این پروژه نیز اجرایی خواهد شد.

فضای اقتصادی شهری اصفهان پویاتر از دیگر شهرهاست

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص میزان حصول درآمدهای شهرداری در سه ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: اقتصاد شهرداری‌های کشور به دلیل رکود ساخت و ساز دچار مشکل شده است ولی در شهرداری اصفهان سیاست حمله به رکود در دستور کار قرار گرفته است و در حال حاضر فضای اقتصاد شهری اصفهان شاداب‌تر از دیگر شهرهای کشور است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص انتقادات وارد شده به شهرداری در خصوص نحوه هزینه کرد در بخش‌های مختلف شهرداری تنها به دو واژه، «فقط کار» بسنده کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار