۱۱۵۰۰ بوشهری کنکور می‌دهند/سهم ۵۷ درصدی رشته تجربی

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید مصلح صبح پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: در کل کشور ۸۶۰ هزار نفر در کنکور سراسری شرکت می‌کنند که ۱۱ هزار و ۵۱۷ نفر مربوط به استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد شرکت‌کنندگان را بانوان و ۳۵ درصد را آقایان تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: بیشترین تعداد شرکت‌کننده کنکور استان مربوط به شهرستان بوشهر به سه هزار و ۸۷۵ نفر است.

مصلح بیان کرد: در دشتستان دو هزار و ۹۸۸ نفر، در گناوه هزار و ۱۳ نفر، در دشتی ۸۷۹ نفر، در جم ۷۵۸ نفر، در دیر ۷۱۱ نفر، در کنگان ۶۸۵ نفر، در تنگستان ۴۱۵ نفر، در عسلویه ۳۱۸ نفر، در دیلم ۲۶۹ نفر و در خارگ ۷۳ نفر کنکور می‌دهند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه کرد: شش هزار و ۷۲۵ نفر در رشته تجربی کنکور می‌دهند که شامل ۵۷.۷ درصد از کل داوطلبان می‌شود در حالی که این درصد در سطح کشور ۶۰ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: هزار و ۷۱۳ نفر نیز در رشته ریاضی و فیزیک امتحان می‌دهند که ۱۴.۷ کل کنکوری‌های استان را شامل می‌شود و در سطح کشور این میزان ۱۹ درصد است.

مصلح ادامه داد: هزار و ۲۶۴ نفر در رشته علوم انسانی امتحان می‌دهند که ۱۰.۸ درصد کل کنکوری‌های استان را شامل می‌شود و در سطح کشور این میزان ۱۹ درصد است.

وی افزود: در استان بوشهر هزار و ۲۱۷ نفر در رشته زبان‌های خارجی کنکور می‌دهند که ۱۰.۴ درصد از کنکوری‌های استان را شامل می‌شود و در سطح کشور این آمار ۰.۷ درصد است و نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان کنکور زبان‌های خارجی در استان بوشهر بیش از ۱۰ برابر میانگین کشور است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به اینکه۸۲۷ نفر معادل ۶.۲۵ درصد کنکوری‌های استان بوشهر در رشته هنر کنکور می‌دهند، گفت: در سطح کشور ۹ هزار و ۸۸۱ نفر در کنکور هنر ثبت‌نام کرده‌اند که یک درصد از کنکوری‌ها را شامل می‌شود.

وی تاکید کرد: شاخص‌های انتخاب رشته باید تغییر کند و روند به سمت رشته‌های فنی و مهندسی باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار