امنیت بالای استان ایلام بستر ساز توسعه است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در حاشیه  بازدید از نوار مرزی شهرستانهای ایلام و مهران گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دلیل امنیت بالا اشتیاق دارند در ایلام که دارای منابع غنی زیرزمینی است، سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه برقراری امنیت در مرزهای استان نتیجه تلاش ها و رشادت های مرزبانان، نیروهای امنیتی و انتظامی در استان است، گفت: استان ایلام با داشتن بیش از ۴۲۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در وضعیت مطلوب امنیتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه مهران دروازه عتبات عالیات، نزدیکترین و امن ترین نقطه مرزی کشور به کربلای معلاست، ابراز داشت: استان ایلام با توسعه زیرساخت ها، موقعیت مکانی مناسب پایانه های مرزی و نیز سهولت دسترسی به بازار عراق شرایط بکری برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و گردشگری را دارد.

استاندار ایلام در ادامه از پروژه های عمرانی، خطوط انتقال و شبکه آبیاری دشت های شهرستان های ایلام و مهران بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه ها قرار گرفت.

محمدرضا مروارید پروژه آبرسانی به دشت های ایلام و مهران و توسعه کشاورزی در استان را یک افتخار ملی دانست و بیان کرد: این طرح یکی از حیاتی ترین پروژه های استان ایلام برای توسعه کشاورزی است.

وی گفت: با اجرای این طرح در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است می توان زمینه اشتغالزایی، افزایش تولید و پایداری و ماندگاری در مرز را فراهم آورد.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه سامانه گرمسیری یکی از عظیم ترین طرح های در حال اجرا در استان های غرب کشور است، ابراز داشت: طرح عظیم سامانه گرمسیری یک سند افتخار برای جمهوری اسلامی و حیاتی ترین پروژه برای توسعه ایلام است.

وی گفت: طرح سامانه گرمسیری یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی تاریخ ایران در حوزه منابع آبی و کشاورزی است که مطالعات آن از سال ۱۳۱۸ شروع و در سال ۱۳۶۵ به طور جدی در دستور کار قرار گرفت هم اکنون در دولت تدبیر و امید در حال به بار نشستن است.

مروارید، سامانه گرمسیری را فرصت مناسبی برای تحول بخش کشاورزی دشت‌های گرمسیری استان دانست و تصریح کرد: این طرح با هدف انتقال آب رودخانه «سیروان» در استان کردستان آغاز می شود و تا رودخانه «چنگوله» درمهران ادامه می یابدکه با ساخت و تکمیل این سامانه می توان ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب را از سرپل‌ذهاب به دهلران منتقل کرد.

استاندار ایلام در پایان با حضور در مسیر صالح آباد- مهران زائرسرایی را به منظور ارائه خدمات مطلوب به زوار در ایام اربعین، کلنگ زنی کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار