اولین سامانه موشکی اس 300 در کشور مستقر شده است

به گزارش پارس نیوز،

منصور حقیقت پور نماینده سابق مجلس شورای اسلامی پیرامون اینکه دولت روسیه در نظر دارد که دومین بخش از سامانه موشکی اس 300 را در آینده ای نزدیک به ایران بفرستد اظهار کرد: طبق توافقی که میان ایران  و روسیه صورت گرفته است بدون شک مقامات روسی باید در راستای تحقق این توافق دومین محموله از سامانه موشکی اس 300 را نیز به ایران تحویل دهند که این موضوع در آینده ای نزدیک عملیاتی خواهد شد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر اولین محموله سامانه موشکی اس 300 که از سوی روسها به ایران تحویل داده شده است در ایران مستقر شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم تصریح کرد: استقرار سامانه موشکی اس 300 سبب شده توان دفاعی ما به شدت بالا برود که این موضوع قابل اهمیت است.

حقیقت پور تأکید کرد: در حال حاضر با توجه به تعامل میان ایران و روسیه پیرامون قرار داد معروف به تحویل سامانه اس 300 به ایران هیچ مانعی برای اجرای کامل این توافق وجود ندارد و قطعا روسها هم وفای به عهد می کنند و در موعد مقرر به طور کامل محموله هایی که خریداری کرده ایم به ما تحویل می دهند تا آنها را مستقر کنیم.

وی پیرامون اینکه آیا ایران با توجه به تحریم سامانه اس 300 از سوی روسها شکایت خود را پس خواهد گرفت؟ گفت: این موضوع قابل حل است و به نظر می رسد هیچ مشکلی در این زمینه بوجود نیاید.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون شک با توجه به وفای عهدی که روسها در تحویل سامانه موشکی اس 300 انجام خواهند داد ایران نیز شکایت خود را پس می گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار