X بستن تبلیغات
5. Fixed

تغییر راه‌ انتقال ایدز در خراسان شمالی از اعتیاد تزریقی به عامل جنسی

رضا فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که وارد موج سوم بروز این بیماری شده‌ایم، گفت: متاسفانه راه انتقال این بیماری از اعتیاد تزریقی به عامل جنسی  تغییر یافته است.

وی افزود: از سوی دیگر بیشتر معتادان مبتلا به ایدز، رفتارهای پرخطر را نیز  از خود نشان داده‌اند.

فاضلی با اشاره به این‌که آگاهی برخی از جوانان نسبت به این بیماری اندک است، ادامه داد: البته بسیاری از افراد نسبت به این بیماری اطلاعات کافی دارند اما نسبت به آن بی‌توجه بوده‌اند.

وی با تاکید بر این‌که خانواده‌ها باید چتر حمایتی فرزندان خود باشند، اظهار کرد: پایبندی به اصول اخلاقی می‌تواند در پیشگیری از این بیماری بسیار تاثیرگذار باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بیماران باید نسبت به درمان و استفاده از داروها توجه ویژه داشته باشند، چراکه استفاده از این داروها امکان انتقال بیماری را ضعیف‌تر می‌کند.

وی با بیان این‌که بعد از گذشته سه دهه هنوز واکسنی برای پیشگیری از این بیماری کشف نشده است، تصریح کرد: آمار ابتلا به ایدز در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نیافته است.

به گفته فاضلی، در سال جاری پرونده دو بیمار مبتلا به ایدز در این دانشگاه ثبت شده است که این رقم در سال گذشته نیز دو مورد بوده است.

وی توضیح داد: در خراسان شمالی64 نفر به این بیماری مبتلا بوده‌اند که 32 نفر از این تعداد فوت کرده‌اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار