جای خوش مشاغل مزاحم در کاغذبازی اداری/قفل ۱۶ ساله به فرجام نرسید

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: شامگاه چهارشنبه شورای شهر اردبیل یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان و کسبه آهن‌فروش را در صحن علنی خود موردبررسی قرار دارد. طرح انتقال بازار آهن‌فروشان از فلکه بعثت اردبیل به خارج از شهر به مدت ۱۶ سال است که در کش‌وقوس کاغذبازی‌های اداری به جایی نمی‌رسد و هنوز که هنوز است مردم، کسبه و شهرداری از وضعیت فعلی فعالیت این بازار رضایت ندارند.

شهروندان ساکن در پیرامون بازار انتقال را به بهانه کاهش آلودگی صوتی، ارتقا ایمنی، بهبود سیمای شهری و در مجموع ارتقا رفاه زندگی خواستار هستند.

این بحث که چندی پیش از سوی خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «انتقال بازار آهن‌فروشان اردبیل زنگ زد/شکایت از تعویق طرح ۱۶ ساله» موردبررسی قرار گرفته است نشان می‌دهد خود کسبه نیز با شرایط و نحوه انتقال موافق نیستند و معتقدند شهرداری به برخی مطالبات آن ها توجهی نشان نمی‌دهد.

از سویی شهرداری اردبیل ۳۸ هکتار زمین در کنار کارخانه آسفالت در جاده کوراییم خریداری کرده و به دلیل اصرار شهروندان به دنبال عملیاتی کردن این طرح است. سؤالات بی‌پاسخ اجرای این طرح بار دیگر در جلسه امروز شورای شهر اردبیل مطرح شد.

در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل خواستار اعلام رأی اعضای شورا به نامه درخواستی شهرداری مبنی بر صدور مجوز مشارکت سرمایه‌گذار علی‌رغم میل باطنی وی به دلیل توجیه طرح شد.

نامه‌ای که هم در متن و هم در نحوه طرح با انتقاد اغلب اعضای شورا همراه شد و بار دیگر کارایی کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر را به علامت سؤال تبدیل کرد.

در این جلسه ناصر ناطق درآبادی دبیر اول شورای شهر خواستار اعلام کتبی و مستند سرمایه‌گذار جهت کناره‌گیری از سرمایه‌گذاری شد و تأکید کرد: اگر وی تمایلی به مشارکت ندارد روی دادن به این نامه فاقد معنی است.

در عین حال حسین افسانه خزانه‌دار شورا به طی روند قانونی واگذاری این بازار به بخش خصوصی تأکید کرد و خواستار اعلام نتیجه سازمان بازرسی شد.

دیگر عضو شورای شهر اردبیل علیرضا سلیمانی نیز خواستار جلوگیری از اظهارات محافظه‌کارانه شد و متذکر شد: این نامه از دی‌ماه مطرح شده و مشخص نیست چرا به فرجام نمی‌رسد.

شهردار اردبیل نیز با بیان اینکه واگذاری آهن‌فروشان در شورای عالی سرمایه‌گذاری بارها طرح موضوع شده است، متذکر شد: برای این طرح فراخوان مناقصه منتشر شد که دو نفر اعلام آمادگی کردند و یک نفر به تائید شورای عالی سرمایه‌گذاری رسید.

حمید لطف‌اللهیان متذکر شد: در ادامه بازرسی نیز این فرد را تائید کرد و علی‌رغم عدم تمایل وی پیشنهاد وی به صلاح این طرح است.

وی افزود: می‌توان طرح را مجددا به کمیسیون ارجاع داد و بررسی بیشتر داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز با تأکید به اینکه طولانی بودن روند اجرای طرح موجب شده سرمایه‌گذار بی‌علاقه شود، به دلیل اتمام زمان قانونی جلسه شورای شهر بدون رأی‌گیری ختم جلسه را اعلام کرد.

انتقال بازار آهن‌فروشان بدون نتیجه‌گیری مشخص فعلاً در دستور کار شورا و شهرداری است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار