مسکو: بمباران مواضع داعش ادامه می یابد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : روسیه که پس از چهار ماه توقف پرواز بمب افکن های قاره پیمای توپولف در عملیات علیه داعش، دو باره استفاده از این هواپیماهای پرقدرت را در سوریه آغاز کرده، بر تداوم بمباران تروریست های ضد سوری تاکید کرده است.

به گزارش انتخاب، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر افزود: عملیات هوایی علیه داعش همچنان ادامه خواهد یافت و بمباران های جدید پاسخی به کشته شدن دو خلبان یک بالگرد روسی نبود.

وی گفت که عملیات هوایی انجام شده با بمب افکن های دوربرد توپولف 22ام.3 علیه مراکز تجمع اعضای گروه تروریستی، اردوگاه آموزشی و پایگاه زرهی داعش، بخشی از برنامه بمباران های نیروی هوافضای روسیه است.

اوایل هفته جاری یک بالگرد روسی حین بازگشت از ماموریت پشتیبانی نیروهای سوری در برابر داعش، با موشک زمین به هوای تاو ساخت آمریکا که توسط گروه کشورهای غربی عربی حامی در اختیار تروریست ها قرار گرفته، ساقط شد و دو خلبان آن از جمله یک سرهنگ کشته شدند.

بمب افکن توپولف 22ام.3 با توان حمل 24 تن انواع بمب و موشک، برد پروازی 7000 کیلومتر، توانمندی پنهانکاری بالا و سامانه های پرقدرت اخلالگر ساخته شده در دوران شوروی تا 2،2 برابر صوت سرعت دارد.

روسیه از مهرماه سال گذشته با درخواست سوریه بمباران مراکز گروه های تروریستی بویژه داعش را آغاز کرده است.

هواپیماهای قاره پیمای روسیه بارها مراکز و اهداف گروه های تروریستی ضد سوری را بمباران کرده بودند، ولی از اسفند ماه گذشته پس از برقراری آتش بس، پرواز این هواپیماها متوقف و عملیات ضد تروریستی هوایی محدود به بمب افکن ها و بالگردهای مستقر در سوریه شده بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار