X بستن تبلیغات
5. Fixed

مطالبات مردمی در خصوص گمرک اصلاندوز با جدیت پیگیری می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی عصر چهارشنبه در دیدار با مردم شهر اصلاندوز در شمال استان اردبیل با دعوت مردم منطقه به آرامش و لزوم پیگیری مطالبات از طرق قانونی تاکید کرد که نباید به عناصر سودجو فرصت ایجاد تفرقه داد.

وی با اشاره به پیگیری ویژه خود و مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در موضوع گمرک اصلاندوز متذکر شد: خوشبختانه وزیر کشور از اعاده گمرک اصلاندوز به حالت قبلی حمایت کرده و قول مساعد داده است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه امکان ذره ای بی مهری نسبت به شمال استان وجود ندارد، بیان داشت: بالعکس بالاترین بودجه عمرانی حتی چند برابر بودجه عمرانی خود اردبیل تاکنون به شمال استان اختصاص یافته است.

به گفته وی فقط برای اراضی پایاب سد خداآفرین تا به حال ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز تصویب و در حال اجرا است.

عاملی عنوان کرد: من یقین دارم بصیرت و درایت مردم منطقه مغان مجال تنفس به نیت های اختلاف افکن نخواهد داد.

دولت مجددا گمرک اصلاندوز را فعال کند

در این دیدار طومار بزرگی که به امضای مردم اصلاندوز و عشایر این منطقه رسیده، جهت ارسال به هیئت دولت به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تقدیم شد.

در این طومار مردم اصلاندوز با ابراز نارضایتی از لغو امتیاز گمرک اصلاندوز توسط هیئت دولت تاکید کرده اند که «اینگونه بی اعتنایی به مناطق محروم کشور نشان می دهد که دولت فاقد هرگونه برنامه برای ایجاد توازن و عدالت بین مناطق برخوردار و محروم کشور است.

در این طومار مردم منطقه با ابراز گلایه از دولتمردان که سال های متمادی بهترین نقطه اتصال کشور به منطقه قفقاز و آسیای میانه را راکد نگه داشته اند، یادآور شده اند: گمرک اصلاندوز تنها گمرک متصل به خط آهن جمهوری آذربایجان در هورادیز است و این قابلیت را دارد که دولت به جای تخریب مناطق جنگلی و منابع طبیعی ارزشمند در جنگل های شمال راه آهن کریدور شمال – جنوب را از این مسیر انتخاب کند.

امضا کنندگان این طومار خواستار حل موضوع از سوی هیئت دولت شده و تاکید کرده اند: توقع جدی ما از دولت فعال کردن این گمرک و تبدیل شهر اصلاندوز به شهرستان و تقسیم اراضی پایاب سد خداآفرین بین اهالی بومی منطقه و رسیدگی بسیار عاجل به روستاهایی است که در کنار رودخانه های پرآب در اثر فقدان آب شرب با گرفتاری های خاص و طاقت فرسا دست و پنجه نرم می کنند.

در خاتمه این طومار همچنین از موضع گیری و پیگیری های نماینده ولی فقیه در استان بویژه در خطبه های اخیر نماز جمعه اردبیل تقدیر شده است».

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار