جهانگیری: سرنوشت كساني كه با منافقين همكاري مي‌كنند سرنوشت صدام است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون اول رييس جمهور با تاكيد براينكه دولت تدبير و اميد از ابتدا اصرار داشت كه به نيروهاي مسلح و تامين نيازهاي آنها به صورت ويژه توجه كند گفت: علي رغم محدوديت هاي بودجه اي به خصوص در سال 94 و اوايل سال 95، خوشبختانه نيازهاي نيروهاي مسلح و وزارت دفاع هم در بخش ارزي و هم در بخش ريالي از رشد قابل توجهي برخوردار بود و محدوديت هاي دولت به هيچ وجه مانع نشد كه تامين نيازهاي نيروهاي مسلح با محدوديت مواجه شود.

به گزارش انتخاب، جهانگیری در ادامه با یادآوری اینکه مردم ایران امروز در شرایط بسیار خوبی از لحاظ امنیت قرار دارند تصریح کرد: ایران در منطقه ناامن و پرتلاطمی واقع شده و دشمنان ملت ایران هدفشان این است که ناامنی را به داخل ایران بکشانند و باعث رنج و آزار مردم شوند اما به همت نیروهای مسلح، جمهوری اسلامی ایران کانون امنیت و ثبات منطقه است و مردم و دولت باید قدردان آن‌ها باشند.

وی با انتقاد و ابراز تاسف از برخی کشورهای منطقه که با گروهک‌هایی نظیر منافقین می‌تینگ و جلسه برگزار می‌کنند خاطرنشان کرد: این کشور‌ها تصور می‌کنند که با این اقدامات می‌توانند کارهای مهمی در جهت مخالفت با جمهوری اسلامی ایران و حمایت از گروهک‌های مخالف انجام دهند.

هر کس که به آینده ایران علاقمند است باید به صحنه عمل آمده و در زمینه حل مسائل اشتغال و رفع موانع پیش روی تولید کشور هر کاری که می‌تواند انجام دهد.

معاون اول رییس جمهور افزود: این کشور‌ها تلاش می‌کنند که این پیام را به مردم ایران بدهند که با گروهک‌هایی نظیر منافقین مشارکت و همکاری دارند اما در حقیقت هیچ گروهی نزد ملت ایران منفور‌تر از گروهک منافقین نیست چرا که گروهک منافقین مردم بیگناه و مظلوم و نیز مقامات این کشور را کشته‌اند.

دکتر جهانگیری با یادآوری اینکه گروه منافقین در دوران دفاع مقدس نیز در صف لشکریان صدام علیه مردم خودشان اسلحه کشیدند تصریح کرد: برخی کشورهای تازه به دوران رسیده منطقه تصور می‌کنند می‌توانند با حمایت از این گونه گروهک‌ها با جمهوری اسلامی ایران مخالفت کنند اما باید بدانند که سرنوشت کسانی که با گروه‌های تروریستی گره بخورد همانند سرنوشت صدام خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کشور و نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: پیام این نامگذاری این است که هر کس که به آینده ایران علاقمند است باید به صحنه عمل آمده و در زمینه حل مسائل اشتغال و رفع موانع پیش روی تولید کشور هر کاری که می‌تواند انجام دهد.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات و دستاوردهای مجموعه‌های تولیدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این وزارتخانه هم تامین کننده نیروهای مسلح کشور بوده و تولیدات آن در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است و هم در بخش صنایع غیرنظامی نیز شاهد پیشرفت و دستاوردهای خوبی در این وزارتخانه بوده‌ایم که نمونه آن تولید باطری‌های پیشرفته خودرو و توان صادرات باطری به میزان ۲ میلیون عدد در سال است.

وی افزود: این ظرفیت و توانمندی که در این مجموعه شکل گرفته سرمایه بزرگی برای کشور است که می‌تواند به کمک صنعت ایران بیاید.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به تولیدات این وزارتخانه در بخش حمل و نقل الکترونیکی خاطرنشان کرد: باید به سمت توسعه حمل و نقل الکترونیکی به ویژه در شهرهای بزرگ نظیر تهران حرکت کنیم چرا که نتیجه یک مطالعه درخصوص آلودگی هوای تهران نشان می‌دهد که مهم‌ترین و اصلیترین دلیل آلایندگی این کلانشهر موضوع حمل و نقل و خودرو‌ها هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار