Xبستن تبلیغات

صادرات بوتان پالایشگاه پنجم پارس جنوبی ٩٨ درصد افزایش یافت

به گزارش ایرج خرمدل مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، اظهار کرد: در بازه زمانی یادشده، ٧,٥ میلیون بشکه میعانات گازی، ٢٨٩ هزار تن گاز مایع شامل ١٠٣ هزار تن بوتان و ١٨٦ هزار تن پروپان در این پالایشگاه تولید شده است.
 
وی افزود: پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در سه ماه امسال پنج میلیارد و ٢٠٠ میلیون مترمکعب گاز را فرآورش و به خطوط سراسری ارسال کرده است.

به گفته مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، رکورد بالاترین حجم تولید این پالایشگاه با فرآورش ٥٨ میلیون مترمکعب در ٢٣ خردادماه ثبت شده است.

 
وی با بیان این که در بازه زمانی یادشده، ١٣ هزار و ٥٠٠ تن گوگرد دانه بندی در این شرکت تولید شده است، اعلام کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ٥٨ درصد رشد داشته است.
 
خرمدل در ادامه با اشاره به تأمین خوراک پتروشیمی‌ها از سوی پالایشگاه پنجم گفت: در بازه زمانی یادشده، ٢٢٠ هزار تن اتان به پتروشیمی‌ها ارسال شده که این مقدار نیز نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ٧,٣ درصد افزایش داشته است.
 
وی در ادامه به اقدامات انجام شده زیست محیطی این پالایشگاه در سال گذشته نیز اشاره و اعلام کرد: کاهش آلودگی و حفاظت از محیط زیست از جمله برنامه‌های پایدار این مجتمع گازی بوده و بر این اساس با برنامه‌ریزی دقیق در سال گذشته موفق شدیم، میزان گاز سوخته شده در مشعل‌های پالایشگاه را از ١,٢٦ میلیون مترمکعب در روز به ٠.١٨ میلیون مترمکعب کاهش دهیم.
 
این مقام مسئول در ادامه به فعالیت‌های مهم سال گذشته پرداخت و افزود: این پالایشگاه در سال ٩٤، فعالیت‌های گسترده و مهم دیگری نیز انجام داده که می‌توان به کاهش ضایعات ارسالی به سمت چاله سوزان، جلوگیری از سوزاندن DSO از طریق تزریق به کاندنسیت و افزایش ظرفیت تولید اتان اشاره کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار