کاهش جمعیت جوان تهدیدی بزرگ برای کشور/ ضرورت توجه به مسئله فرهنگ

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی عصر چهارشنبه در جریان دیدار رئیس جدید و مسئولین دانشگاه پیام نور مرکز بناب با انتقاد از روند کاهش جمعیت دانشجویی در کشور تصریح کرد: با سیاستی که سال های قبل در خصوص کاهش جمعیت درکشور ترسیم شده بود، بزرگ تری ظلم را به کشور کردند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مسئله فرهنگ افزود: کاهش جمعیت دانشجویی ناشی از کاهش جمعیت جوان جامعه بوده واین یک مصیبت بزرگ برای این کشور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس برای رئیس جدید دانشگاه پیام نور مرکز بناب دراین مسئولیت بزرگ موفقیت و پیروزی آرزو کرد و گفت: ما نیز برای موفقیت مسئولین این دانشگاه در جهت ارتقای علمی پیام نور بناب و تربیت جوانان مؤمن و مسلمان دعا می کنیم.

نقش تأثیرگذار دانشگاهیان در تحولات جوامع

بنابراین گزارش، فرماندار شهرستان بناب نیز در این دیدار با اشاره به نقش تأثیرگذار دانشگاهیان در تحولات جوامع اظهار کرد: تکریم دانشگاه و دانشگاهیان تکریم جایگاه علم و دانش است و در این راستا از هیچ تلاشی برای رشد علمی شهرستان و حل مشکلات دانشگاه پیام نور بناب دریغ نخواهیم کرد.

ولی الله فرج اللهی همچنین نقش دانشگاه را در پرورش مدیران و نخبگان جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: هرچه درونمایه دانشگاه غنی تر باشد سرمایه های انسانی بیشتری به جامعه تزریق خواهد شد.

وی تأکید کرد: هرگونه کمکی که برای پیشبرد اهداف کلان دانشگاه پیام نور نیاز باشد فرمانداری و مدیریت شهرستان از کمک به آن دریغ نخواهد کرد و مسئولین دانشگاه پیام نور بناب همواره فرمانداری و مدیریت شهرستان را درکنار خود ببینند.

فرج اللهی نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اذعان به اینکه تمام مسائل و مشکلات در سایه وحدت و همدلی قابل حل است؛ تصریح کرد: قطعاً همراهی و همگامی دوسویه می تواند مسیر غلبه بر مشکلات را هموار سازد.

نگاه ویژه دانشگاه پیام نور بناب به مسائل فرهنگی

این گزارش می افزاید، در این دیدار صمیمی سرپرست جدید دانشگاه پیام نور مرکز بناب با ارائه گزارشی از وضعیت علمی، آموزشی، فرهنگی و عمرانی دانشگاه پیام نور مرکز بناب گفت: حفظ وضعیت موجود و افزایش جمعیت دانشجویی و توسعه تحصیلات تکمیلی از جمله اهداف ما در مرکز بناب است و خوشبختانه بسترهای لازم نیز در این زمینه فراهم است.

سعید رادمرد با بیان اینکه رویکرد مسئولین استان و سازمان نسبت به دانشگاه پیام نورمرکز بناب مثبت است، اظهار امیدواری کرد با تلاش بیشتر و بهره جستن از این ظرفیت و پتانسیل بالا نسبت به جذب اعتبار و تکمیل ساختمان نیمه تمام آموزشی مرکز اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: با وحدت و همگرایی و در سایه همدلی به اهداف مورد نظر خود در دانشگاه دست خواهیم یافت.

رادمرد سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب در ادامه تصریح کرد: دانشگاه پیام نور مرکز بناب در کنار توسعه علمی، آموزشی نگاه ویژه ای به موضوعات فرهنگی و اجتماعی دارد و در این راستا نیز با حمایت و راهنمایی های امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی قدم های ارزنده ای را خواهد برداشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار