بانک های عامل خوزستان منابع را در این استان هزینه کنند

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی باید برای افزایش تولید و اشتغالزایی بیشتر باشد و این مسئله وظیفه بانک ها را سنگین تر می کند.

وی افزود: از مدیران بانک ها تقاضا داریم تا در راستای تسهیلاتی که باید به واحدهای صنعتی و طرح ها پرداخت کنند خیلی جدی تر و هماهنگ تر ورود کرده امورات این بخش را تسهیل کنند.

استاندار خوزستان با تأکید بر لزوم داشتن هماهنگی بین دستگاه های اجرایی استان تصریح کرد: قبول داریم که منابع بانک ها سپرده افراد و در واقع حق الناس است و آنها باید امانت دار باشند ولی تقاضا داریم تا همکاری بهتری در زمینه ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی داشته باشند.

شریعتی بیان کرد: هرچند یک زمانی حمله بدی به بانک ها شد و منابع آنها بدون دلیل درست و توجیهی به تاراج رفت ولی قرار نیست که امروزه عقده ها را بر سر دیگران خالی کرد. بنابراین باید همکاری لازم در پرداخت تسهیلات به طرح ها و واحدهای صنعتی که شرایط لازم دارند را داشته باشند.

وی عنوان کرد: دولت مبلغ مشخصی را برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی استان تعیین کرده و خودش نیز هماهنگی های لازم را با بانک مرکزی برای تعیین میزان تسهیلات پرداختی انجام می دهد. قطعا وقتی مبلغ مشخصی را تعیین کردند پس شرایط بانکی را هم لحاظ کرده اند.

استاندار خوزستان یادآور شد: قصد انجام امورات خارج از قوانین را نداریم ولی انتظار همکاری بانک ها را داریم. در هر صورت قوانین بانک مرکزی باید اجرا شود و بانک ها نیز می توانند ریسک منطقی و معمول داشته باشند.

شریعتی خطاب به مدیران بانک های حاضر در جلسه گفت: شما نیز مثل بانک های سایر استان ها، به استان خوزستان توجه داشته باشید و منابع موجود را برای همین استان هزینه کنید؛ قطعا چنین درخواستی خیلی نامعقول نیست.

وی بیان کرد: انتظار دارم تا بانک ها در جلسات بعدی گزارشات بهتری ارائه دهند تا بکله مشکل خاصی برای افزایش تولید و سرمایه در استان وجود نداشته باشد. همچنین خوزستان در پرداخت تسهیلات بین سایر استان های کشور نباید مقام ۳۰ و بلکه مقام اول را داشته باشد.

استاندار خوزستان در حاشیه جلسه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: اعتباری برای پرداخت تسهیلات واحدها و طرح های صنعتی به استان اختصاص داده شده که مقدار قابل ملاحظه ای از آن هم به واحدها تخصیص داده شده است.

شریعتی اضافه کرد: با برگزای چنین جلساتی به دنبال این هستیم که ببینیم واحدهایی که برای دریافت تسهیلات به بانک ها مراجعه می کنند، اگر شرایط لازم را دارند و طرح های افزایش تولید نیز توسط بانک ها بررسی شده آیا موفق به دریافت تسهیلات شده اند؟

وی اظهار کرد: کارگروهی هم تشکیل شده تا نظارت بر حسن اجرا و مصرف این اعتبارات را بررسی کند. در واقع باید مشخص شود که تسهیلات پرداختی در راستای تقاضای درخواستی یعنی راه اندازی تولید و یا اینکه به نحو دیگری هزینه شده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: برگزاری این جلسات بیشتر با هدف ارائه گزارش بانک ها است تا اعلام کنند چه میزان از منابعی که تخصیص داده شده را به واحدهای صنعتی پرداخت کردند.

شریعتی تصریح کرد: دولت در ابتدا مبلغی را برای پرداخت تسهیلات به صنایع استان تعیین کرده و همچنین اعلام کردند در صورت جذب کامل اعتبار تعیین شده و وجود متقاضی می توانیم درخواست دریافت اعتبار جدید را داشته باشیم.

استاندار خوزستان در پایان گفت: این جلسات در راستای نظارت و سرعت بخشیدن به ارائه تسهیلات به متولیان امر و متقاضیان برای راه اندازی تولید برگزار می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار