ضعف بازاریابی فروش در ایران باید اصلاح شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمود فرازنده بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار سفیران کشورهای شرق و جنوب آسیا با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری در کشور اظهارداشت: با وجود پتانسیل بالای کشور در زمینه سرمایه گذاری و تولید محصولات با کیفیت متاسفانه در امر بازاریابی فروش به همراه داد و ستد با کشورهای خارجی دچار ضعف جدی هستیم.

وی با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی و اقتصادی آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی و وجود قومیت های متعدد در این استان گفت: آذربایجان غربی به خصوص ارومیه از غنای فرهنگی بالاو خوبی برخوردار بوده و هست که یک مزیت خوب اقتصادی به شمار می رود.

فرازنده با اشاره به تولید ۶۰ درصد کنسانتره کشور با ۸۰ میلیون جمعیت عنوان کرد: وقتی یک استان مثل آذربایجان غربی قادر به تامین کنسانتره جمعیت ۸۰ میلیونی ایران است نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای اقتصادی استان بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت امورخارجه کشورمان در ادامه همچنین به ظرفیت منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه این منطقه به تنهایی می تواند اقتصاد منطقه را متحول کند اما دچار ضعف و مشکلاتی از جمله نبود حد و مرز و... است که باید هر چه زودتر رفع شود.

سفیر فیلیپین در ایران هم در این دیدار با بیان اینکه برگزاری چنین اجلاسی در منطقه ای با این ظرفیت می تواند در جلب نظر سرمایه گذاران و طرفین برای همکاری بسیار مهم و تاثیر گذار باشد افزود: هدف اصلی دیدار سفیران جنوب و شرق آسیا با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی این است که بتوانیم با ظرفیت‌های منطقه آزاد ماکو و مناطق تجاری آذربایجان غربی آشنا شویم.

ادواردو مارتین آرمنیز با بیان اینکه پایه های تجارت و کارهای اقتصادی بین دو کشور برقراری ارتباط مناسب بین مردم و تجار است که این مهم در استان آذربایجان غربی بوضوح نمایان بود گفت: فیلیپین بعنوان یکی از کشورهای شرق آسیا آماده است در زمینه تبادل محصولات و فناوری با منطقه مراوده داشته باشد و این مهم می تواند با تبادل دو محصول مهم سیب و موز آغاز شود.

استاندار آذربایجان‌غربی دیگر سخنران این همایش نیز گفت: آذربایجان غربی به دلیل وجود آب و خاک حاصلخیز و نیز موقعیت ویژه جغرافیایی و اقتصادی قادر به همکاریهای اقتصادی با کشورهای خارجی است افزود: این استان با دارا بودن ۴۹ ماده معدنی یکی از قطب های اصلی معادن در ایران به شمار می رود.

قربانعلی سعادت افزود: آذربایجان غربی با بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور خارجی شاهراه ارتباطی ایران با اروپاست و نقش مهمی در ارتقای سطح مبادلات اقتصادی منطقه دارد.

رئیس گروه سرمایه گذاری و مسئول دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان نیز گفت: هم اکنون استان آذربایجان غربی با دارا بودن معادن و فرصت های مناسب سرمایه گذاری آماده همکاری با سرمایه گذاران کشورهای مختلف است.

حبیب تربتی افزود: مرکز سرمایه گذاری نیز در رابطه با فرصت های سرمایه گذاری بسته ای ویژه برای معرفی ظرفیت ها و نحوه همکاری آماده کرده است.

وی گفت: بالغ بر ۷۱ فرصت سرمایه گذاری اعم از ۴۰ فرصت در بخش صنعت و معدن، ۲۱ فرصت در بخش کشاورزی، ۴ فرصت در بخش زیرساخت های آب و ۶ فرصت در بخش میراث فرهنگی در بسته پیشنهادی برای سرمایه گذاری لحاظ شده است.

این نشست با سوال و پاسخ پیرامون موضوعات مطروحه در نشست ادامه یافت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار