جگوار-لندرور به دنبال فن آوری خودران آفرود است

جگوار-لندرور به دنبال فن آوری خودران آفرود است

عصر خودرو- جگوار-لندرور برنامه هایی برای توسعه فن آوری خودران قادر به حفظ کنترل خودرو در شرایط آفرود را در سر دارد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو » به نقل از لفتلین نیوز، سیستم جگوارلندرور با بهره گیری از همان حسگرهای اولتراسونیک، رادار، لیدار و دوربین که به خودروهای خودران در جاده کمک می‌کند، برای ایجاد یک نقشه سه بعدی از مسیرهای رانندگی پیچیده تر طراحی شده است.

شاید چالش بزرگتر شامل الگوریتم‌های جدیدی است که از اطلاعات زمین برای مشخص کردن انتخاب مسیر بدون هرگونه آسفالت یا علایم استفاده می‌کند.

تونی هارپر ریئس بخش تحقیقات جگوار لندرور گفت: بنابراین اگر جاده ای در دست ساخت و دارای موانع باشد، از برف پوشیده باشد یا یک مسیر جنگلی پر از گل در پیش باشد، این قابلیت پیشرفته هم برای راننده و هم خودروهای خودروان در دسترس خواهد بود و در صورتیکه راننده از نحوه عبور از موانع و خطرات پیش رو آگاه نباشد، می‌تواند به خودرو اجازه دهد کنترل را در دست بگیرد.  

ویدئویی که از این سیستم منتشر شده نشان می‌دهد که این سیستم در ابتدایی ترین مرحله قرار دارد و زمانیکه خودرو از مسیر جاده به جنگل می‌رود، به راننده هشدار می‌دهد که "حالت رانندگی" را عوض کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار