همگرایی ۷ استاندار برای تصویب مناطق آزاد/ همراهی نمایندگان مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در گزارش خود در مورد منطقه آزاد بوشهر اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد بوشهر در قالب لایحه یک فوریتی جدید دولت، چند روز پیش، توسط رئیس جمهور و در راستای تحقق وعده‌ای که به مردم شریف استان داده بودند، به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

وی اضافه کرد: از هفته گذشته، با استانداران هفت استان ذی‌نفع، جلسات هماهنگی برگزار و مقرر شد پیگیری فشرده‌ای را برای جلب نظر نمایندگان و متقاعد کردن مخالفین لایحه، بصورت هماهنگ شروع کنیم. 

استاندار بوشهر افزود: برای هماهنگی و عدم موازی کاری، پیشنهاد کردم گروه تلگرامی با عضویت هفت استاندار و مشاورین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برای گزارش پیگیری‌ها، اقدامات و پیشنهادات در گروه به منظور پیشگیری از موازی کاری تشکیل شود که توسط خودمان ایجاد شد و هم اکنون، همه استانهای مذکور عضو آن هستند.

سالاری بیان کرد: ظهر روز دوشنبه جلسه‌ای با حضور ۴ نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در دفتر استانداری بوشهر در تهران برگزار شد و مقرر شد نمایندگان استان، پیگیری و مذاکراتی را برای اخذ نظر موافق سایر نمایندگان مجلس، به عمل آورند. همچنین همگی تصمیم گرفتند برای نطق موافق در دفاع از لایحه، ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: با جمعی از نخبگان و دلسوزان فعال استانی و استان‌های همجوار نیز، روز دوشنبه، جلسه‌ای در دفتر تهران برگزار و مقرر شد با دوستان نماینده‌ای که دارند مذاکره و موافقت آنها را اخذ کنند. جمعاً امکان جلب نظر حدود ۳۰ نفر از نمایندگان را داشتند و عهده دار این موضوع شدند.

استاندار بوشهر گفت: همچنین به نمایندگی از هفت استاندار، به دیدار انصاری معاون وقت پارلمانی رئیس جمهور رفتم و قول دادند حتماً خودشان به اتفاق مهندس ترکان در جلسه مجلس شرکت و در صورت لزوم، نطق کنند.

وی افزود: با هماهنگی استاندار کردستان، طبق قرار قبلی، دیداری با دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما داشتیم و از برنامه های صدا و سیما در نقد یک طرفه لایحه مناطق آزاد گلایه کردیم. جلسه کارشناسی بسیار خوبی بود و ایشان پس از استماع استدلال استانداران، گفتند پس از این توضیحات، نظرشان در مورد لایحه تغییر کرد و از این به بعد دفاع خواهند کرد و پیشنهاد کردند مهندس ترکان در یک برنامه تلویزیونی اختصاصی، از لایحه دفاع کنند.

سالاری اظهار کرد: با برخی از دوستان (نمایندگان سایر استان‌ها) تماس‌هایی داشته‌ایم، به‌خصوص اینکه نظر موافق روسای بسیاری از کمیسیون‌ها جلب شده است.

وی بیان کرد: مقرر بود فوریت لایحه روز سه‌شنبه (دیروز) در مجلس به رأی گذاشته شود که به چهارشنبه موکول شد و فرصتی ایجاد شد تا در این فرصت هم، پیگیری توسط استانداران و نمایندگان ادامه یابد.

سالاری افزود: امروز صبح (چهارشنبه)، فوریت لایحه به تصویب مجلس رسید. اینجانب طی تماس تلفنی از تلاش و پیگیری ارزشمند و مجدانه هر ۴ نماینده استان در مجلس و سپس چند نفر از سایر فعالان و نخبگان استانی و خارج از استان که در این مسیر، همکاری کردند، تشکر کردم.

به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار بوشهر در پایان ابراز امیدواری کرد که ظرف چند هفته آینده، با دعای خیر مردم استان و همین همدلی و همت جمعی، شاهد تصویب نهایی منطقه آزاد بوشهر باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار