X بستن تبلیغات
5. Fixed

مخالفان قانون کار با تخم‌مرغ به استقبال وزیر اقتصاد فرانسه رفتند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، حدود یکصد از مخالفان طرح اصلاح قانون کار در فرانسه شب گذشته با پرتاب تخم‌مرغ به سوی شرکت‌کنندگان در نشست «امانوئل ماکرون» وزیر اقتصاد فرانسه در پاریس از وی استقبال کردند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، بسیاری از تظاهرات‌کنندگان مخالف طرح اصلاح قانون کار به رغم استقرار شمار زیادی نیروی پلیس، به محض ورود شرکت‌کنندگان در نشست وزیر دارایی فرانسه اقدام به پرتاب تخم‌مرغ از ساک‌های مملو از تخم‌مرغی که همراه خود داشتند، به سوی آنها کردند.

پرتاب تخم‌مرغ از سوی مخالفان قانون کار فرانسه به سوی شرکت کنندگان در نشست وزیر دارایی فرانسه در حالی صورت گرفت که حدود هفت ماه پیش نیز مخالفان طرح اصلاح قانون کار در فرانسه وزیر اقتصاد فرانسه را در سفر به یکی از شهرهای این کشور با تخم مرغ هدف قرار دادند.

دولت سوسیالیست فرانسه هدف خود را از تغییر قانون کار برانگیختن بنگاه‌های اقتصادی به استخدام و جذب بیشتر جوانان و جلوگیری از گسترش بیکاری در این کشور اعلام کرده است.

دولت فرانسه از طرح اصلاحات جنجال برانگیز خود دفاع کرده و آن را در راستای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی بیشتر دانسته است؛ اما اتحادیه‌‌ها معتقدند که اصلاحات پیشنهادی دولت زمینه اخراج کارکنان را برای شرکت‌های که مشکلات مالی دارند، تسهیل می‌کند و تنها به نفع کارفرماهاست و موجب متزلزل‌تر شدن جایگاه کارکنان و کارگران مؤسسات دولتی و خصوصی شده و وضعیت شاغلان را شکننده‌تر می‌کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار