یک میلیون واحد مسکونی مهر تا پایان سال تکمیل می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو سید حمید کلانتری چهارشنبه در بازدید از روند ساخت و تکمیل طرح مسکن مهر کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان در گفت و گو با ایرنا از فعالیت ۱۲ هزار تعاونی در حوزه مسکن در سراسر کشور خبر داد و افزود:دو میلیون ۶۰۰ هزار واحد مسکونی از سوی تعاونی های مسکن مهر ساخته شده که دو سوم مجموع واحدهای مسکن مهر را شامل می شود.


وی از اتمام یک میلون واحد مسکن مهر در سالجاری خبر داد و بیان داشت:طبق برنامه ریزی صورت گرفته بقیه واحدهای مسکن مهر در آینده به پایان می رسد.


کلانتری در ادامه سخنانش با بیان افزایش سقف پرداخت وام مسکن مهر تعاونی های مسکن از سوی وزارت مسکن و شهرسازی و بانک مسکن از ۲۵۰میلیون ریال به ۳۰۰ میلیون ریال، گفت:این مبلغ متناسب با اولویت بندی و پیشرفت کاری به تعاونی ها پرداخت می شود.


معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:اگر جایی افزایش سقف وام تعاونی های مسکن مهر پرداخت نشده تعاونی ها می توانند به اداره راه و شهرسازی و بانک مسکن مراجعه کرده و پیگیری لازم را انجام دهند تا بتواند نسبت به تعهدی که به اعضا دارند عمل کنند.


وی افزود:طرح های مسکن مهر طبق پیش بینی ها به موقع انجام نشده و در دولت یازدهم نیز، سعی شده مشکلات این طرح شناسایی و تا حد امکان رفع شود.


کلانتری افزود:برخی از واحدهای مسکن مهر تعاونی ها متقاضی ندارد که طی هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی در حال تعیین تکلیف برای آنها هستیم.


معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشکلات تعاونی های مسکن مهر در کشور را از استانی به استان دیگر متفاوت دانست و اظهار داشت:باید تلاش کرد و مشکلات به طور دقیق سنجیده شده و به سرعت در حوزه تعاونی ها مشکلات پیگیری و برطرف شود.


وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مشکل زیرساخت ها در واحد های ساخته شده و یا در حال ساخت از سوی تعاونی های مسکن مهر اظهار داشت: تعاونی ها تلاش می کنند حداکثر امکانات رفاهی را به واحدهای در حال ساخت برسانند ولی تامین زیر ساخت، تعهدی است که دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری، آموزش و پروش و نیروی انتظامی در آن دخیل است و مسئولان شهری باید در این زمینه پیگیری لازم را کنند.


مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن کارکنان پالایش نفت آبادان نیز در این بازدید به ایرنا گفت:این مجمتع مسکونی در ۶۴ هزار متر مربع زمین ۵۱۲ واحد مسکونی در۱۳ بلوک ۳۲ واحدی در حال ساخت است.


ناصر غلامحسین گودرزی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۵۰ درصد اعلام کرد و اظهار داشت:طبق برنامه، این واحدها در در خرداد ماه سال ۱۳۹۶ تکمیل و به متقاضیان واگذار می شود.


وی اظهار داشت: تاکنون وام مسکن مهر به واحدها پرداخت نشده و در تلاش هستیم برای سرعت بخشی اجرای این واحدهای مسکونی تا مهر ماه وام لازم را از بانک عامل دریافت کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار