پیگیری پرونده بیماری که حین عمل قلب دچار سوختگی شد

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت با اشاره به انجام اقدامات درمانی مناسب توسط تیم پزشکی مجرب برای بیماری که حین عمل قلب باز در بیمارستان غیر دولتی دچار سوختگی شده بود، گفت: پرونده درمانی این بیمار، در مراجع قانونی پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سجاد رضوی، در خصوص آخرین وضعیت بیمار قلبی با سوختگی که به دلیل اشکالات فنی در تجهیزات اتاق عمل دچار سوختگی شده بود، افزود: این موضوع با دستور وزیر بهداشت در حال بررسی است و این بیمار در حال درمان است. تیم پزشکی بسیار خوبی اقدامات درمانی لازم را برای این بیمار انجام می‌دهد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت با اشاره به پیگیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد علت بروز سوختگی برای این بیمار قلبی در اتاق عمل، افزود: پرونده این بیمار از نظر علت و قصور احتمالی بررسی و در مراجع قانونی پیگیری می‌شود.

رضوی با اشاره به این که فرایند درمان بیماری قلبی این بیمار به درستی انجام شده است، گفت: این بیمار در حین عمل دچار عارضه ناخواسته سوختگی که در جراحی های قلب باز در گذشته شایع بوده، شده است.


انجام عمل لیپوساکشن در مطب پزشک، قابل قبول نیست


رضوی همچنین، در خصوص پرونده پسر جوانی که برای عمل لیپوساکشن به مطب خصوصی مراجعه کرده و به دلیل مجهز نبودن مطب به امکانات پزشکی در حین عمل فوت کرده بود، گفت: این پرونده از سوی دانشگاه مربوطه به دادسرا ی جرایم پزشکی معرفی شده و در حال پیگیری است.

وی افزود: پرونده این پزشک کاملا شفاف و روشن است و به هیچ عنوان ارائه چنین خدماتی در مطب پزشک، قابل قبول نیست.

رضوی با بیان این که ارائه چنین خدماتی در مطب با مجوز صورت نگرفته، زیرا امکان چنین عمل‌هایی در مطب پزشکان وجود ندارد، گفت: به همین دلیل با تصمیم دادسرا برخورد قاطعی با متخلفان این پرونده صورت می‌گیرد و تکنسین متخلف نیز خود را به مراجع قانونی معرفی کرده و پرونده وی نیز در حال رسیدگی است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار