بیش از ۱۶ هزار مترمربع از زمین‌های ملی اسفراین رفع تصرف شد

سید اصغر مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این میزان رفع تصرف مربوط به ۶ فقره پرونده تصرفی در شهرستان اسفراین است که با صدور رأی به بیت‌المال بازگشت داده شد.

مطهری افزود: بر اساس این حکم، دو قطعه از زمین‌های ملی به مساحت دو هزار و ۴۵ مترمربع و یک هزار مترمربع کاشت نهال و هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع قلع‌وقمع زمین تصرفی از طریق کاشت نهال رفع تصرف شد.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ مترمربع جمع‌آوری لوله در داخل منطقه، دو هزار مترمربع احداث ساختمان و دو هزار و ۲۷۳ مترمربع فنس کشی توسط یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان با همکاری عوامل نیروی انتظامی رفع تصرف و به بیت‌المال بازگشت داده شد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان  با تأکید بر اینکه با متصرفان و کسانی که قصد تخریب محیط‌زیست را داشته باشند برخورد می‌شود، گفت: پیگیری پرونده سایر اراضی تحت مدیریت محیط‌زیست در شهرستان اسفراین در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرستان اسفراین دارای دو پارک ملی و دو منطقه حفاظت‌شده بنام‌های سالوک و ساریگل است و این منطقه به جهت زیستگاه‌های حیات‌وحش و همچنین اکوسیستم خاص طبیعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار