ببینید/ پاداش ۹ میلیاردی به هیئت مدیره نفتی +جدول

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که منابع عظیم آن از حق بیمه کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود، با هدف سودآوری در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور سرمایه‌گذاری کرده است.
 

از حوزه‌های مهمی که شستا در سال‌های اخیر ورود کرده، حوزه نفت و گاز و پتروشیمی کشور است به طوری که این شرکت هم‌اکنون سهامدار حدود 30 شرکت فعال نفتی است.
 

در میان این 30 شرکت فعال در حوزه صنعت نفت، صورت‌های مالی 14 شرکت در دسترس است که نشان می‌دهد این 14 شرکت در دو سال اول دولت یازدهم مبالغ بالایی پاداش میان اعضای هیئت مدیره خود تقسیم کرده‌اند.
 

این 14 شرکت وابسته به شستا عبارتند از:‌
 

1.    پتروشیمی فن آوران

2.    پتروشیمی امیرکبیر

3.    پتروشیمی خراسان
 

4.    پتروشیمی آبادان
 

5.    پتروشیمی غدیر
 

6.    پتروشیمی جم
 

7.    پتروشیمی نوری
 

8.    پتروشیمی خارگ
 

9.    پتروشیمی شازند
 

10.    پتروشیمی شیراز
 

11.    نفت ایرانول
 

12.    نفت پاسارگاد
 

13.    پالایش نفت اصفهان
 

14.    حفاری شمال
 

شستا در 14 شرکت فوق، یا سهامدار اصلی است یا درصد سهام بالایی دارد. ضمن آن که سایر سهامداران عمده شرکت‌های فوق سایر نهادهای دولتی همچون صندوق بازنشستگی کشوری هستند به طوری که می‌توان گفت این شرکت‌ها به طور غیرمستقیم در کنترل دولت قرار دارند و اعضای هیئت مدیره آنها را نیز دولتی‌ها تعیین می‌کنند.
 

به همین دلیل است که با تغییر دولت در سال 1392 اکثر اعضای هیئت مدیره این شرکت‌ها تغییر کرده و افراد همسو با دولت یازدهم بر سر کار آمدند.
 

تصمیمات مجامع عمومی شرکت‌های فوق درباره پاداش هیئت مدیره آنها در سال‌های 93 (برای پایان سال 92) و 94 (برای پایان سال 93) از تصویب ارقام کلان در این زمینه حکایت دارد.
 

هیئت مدیره این شرکت‌ها برای سال 92 بیش از 4 میلیارد تومان و برای سال 93 بیش از 5 میلیارد تومان پاداش دریافت کردند.

حق جلسات هیئت مدیره شرکت‌های 14گانه وابسته به شستا برای حق حضور در هر جلسه هم در سال 94 قابل توجه است.

منبع: مشرق

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار