طعنه حاج آقا قرائتی به تریاکی ها

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، مراسم اختتامییه نخستین دوره چادرهای آسمانی و تجلیل از جلوه های حجاب برتر، جدای از برنامه های رسمی و رایج این قبیل همایش ها، اتفاقات جالبی داشت که جلسه امروز را از کلیشه های رایج خارج کرد.

 

یکی از سخنرانان اصلی این مراسم، حجت الاسلام والمسلیمن محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور بود که در این مراسم علاوه بر طرح درخواست ها از مسئولان و زنان محجبه، حاوی سخنان مطایبه آمیز با برخی از مسئولان و اقشار کشور بود.

 

 

در گزاش پیش رو بخشی از سخنان مطایبه آمیز حاج آقا قرائتی که با استقبال و خنده حضار ربرو شد، می خوانید:

 

******خدا در سوره آل عمران از شما زنان به عنوان «اولوالباب» یاد می کند، شما زنان می توانید امام هم باشید، قرآن هیچ فرقی بین مردان و زنان نمی گذارد، می گویند پس چرا امام علی (ع) عقل زن را ناقص می دانست، «النساء نواقص العقول»، هیچ منافاتی با آیات قرآن درباره مقام زنان ندارد، چرا که نواقص به معنای تفاوت است نه نقص، مثل انگشت شست که هر چند از انگشت های دیگر کوتاه است اما حذف آن انسان را از خیلی کارها محروم می کند و هیچ یک از انگشتان دیگر نمی توانند، کار این انگشت به این مهمی را انجام دهند، شما کی می توانید بدون انگشت شست آمپول بزنید؟ (خنده). زنان آنقدر اهمیت دارند که حتی می­ توانند امام و خلیفه الله بر روی زمین باشند، مثل تجلیلی که قرآن از مقام زنانی چون حضرت فاطمه (س) و آسیه می کند.

 

****حجاب یک امر فطری است، هیچ انسانی فطرتا با بی بندباری موافق نیست، بخشی از بدحجابی ها نقص ظاهری است، ممکن است این نقص ظاهری نشانه نقص باطنی نباشد و بسیاری از این بدحجابان از نظر باطنی انسان خوبی باشند، بنابراین این نفص ظاهری نباید موجب دوری ما از آنان شود.

 

****ما الی ماشاءالله لیسانس، فوق لیسانس، دکتر، آیت الله، مسئول و مدیر داریم، اما چیزی که کم داریم، «جگر» است، برای اینکه بسیاری از مشکلاتمان حل شود، باید جگر داشته باشیم، مثلا سالها تفکیک دختران و پسران در دانشگاه ها را مطالبه می کنیم، اما هیچ مدیری جگر ندارد این کار را پیش ببرد، درحالیکه فارغ از مسئله شرعی این مطالبه، از منظر عقلی اگر بخواهیم نگاه کنیم این موجب آسیب های زیادی شده است، چرا که اولین آسیب آن از دست دادن تمرکز دانشجویان و ایجاد علاقه است و آسیب های بعدی آن افزایش میزان طلاق و مسائل دیگر است که امروز با آنها روبرو هستیم، چون مردان 40 زن دیگر را می بینند که از جهاتی بر همسر آنها برتری دارد، خدا لعنت کند رضا شاه را، البته یکی تعریف می کرد «خدا رحمت کند رضا شاه را با برداشتن چادر، همه فهمیدند من چه زن بدگِلی دارم!»

 

****خیلی از این شوهرانی که زن بدحجاب دارند اگر بگویید که اجازه بده که من به زنت نگاهی بیاندازم حتما با خشونت برخورد می کند، چرا که عفیف بودن مقوله فطری است حتی او هم اجازه نمی دهد با بی حیایی به زنش نگاه کنند.

 

****اغلب مسئولان عادت کرده اند فقط به مدیرکل ها سلام کنند، ما اغلب به مدیر کل ها سلام می کنیم، مهمترین نیاز کشور تشکیل اتاق فکر است، باید جمع زنانی که در این همایش گردهم آمده اند، یک تشکیلاتی را درست کنند و برای حجاب و عفاف اتاق فکر درست کنند و تصمیم های عملی بگیرند.

 

 

*****قرآن می گوید ای انسان نانت دادم، آبت دادم، حالا اینکارها را انجام بده، ما مسلمانها و روحانیت و زنان محجبه چه کار کردیم، حالا ما یک نان هم ندادیم، بلانسبت این جمع گاو را هم که می خواهند بدوشند، قبلش علوفه اش می دهند، چرا شما زنان محجبه که بیش از 500 نفر هستید یک افطاری در ماه رمضان به زنانی که بدحجاب هست، نمی دهید؟، چرا پول دارهای متدین به اقشار ضعیف و کسانی که رعایت امور دینی را نمی کنند یک افطاری و یا ناهار نمی دهند، یادم هست که چهل سال پیش یک تاجر متدین کفتربازها را دعوت می کرد و به آنها غذا می داد، 50 نفر از کفتربازها از طریق همین میهمانی ها به مساجد و جمع های دینی جذب شدند.

 

****ما روحانیت در روابطمان با مردم باید عواطف بیشتری خرج کنیم، من یک بار به یک صاحب سوپری سلام و علیک کردم و او با تعجب به من نگاه کردم بعدش دنبالم راه افتاد و بعد از مدتی پرسید، «چرا به من سلام کردی؟، تا حالا هیچ روحانی به من سلام نکرده بود!»، یک مثال خوبی از جمع تریاکی ها می زنم، آنها خوب بلد هستند که دیگران را جذب کنند، اگر شما 500 تریاکی را در این تهران رها کنید مطمئن باشید بعد از مدتی جمع آنها به هزار نفر می رسد، اما نمی دانم که آیا جمع 500 نفره حزب اللهی ها تا سال بعد به 600 نفر می رسد یا نه!

 

 

****ما نیازمند خنده حلال در کشور هستیم، نمی دانم چرا یک سایت برای خنده حلال حکمت آمیز راه اندازی نشده است، جوانان به دنبال خنده و سرگرمی هستند، اگر این هدف را برآورده نکنیم، آنها یا می روند سراغ خنده های غیر حلال، یا خنده هایی که حکمت آمیز نیست و صرفا انسان را می خنداند بدون اینکه چیزی به او یاد دهد.

 

شبستان/222

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار