توضیحات فرمانداری شهرستان قرچک در مورد یک خبر

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته خبرگزاری مهر گزارشی تحت عنوان ضرورت بهبود وضعیت آب آشامیدنی قرچک/حق آبه ای که تأمین نمی‌شود را روی خروجی خود منتشر کرد.

در این گزارش تأکید شده بود که  به گفته تعدادی از مردم و مسئولان، وضعیت آب آشامیدنی برخی مناطق شهرستان قرچک همچنان نامناسب است و حق آبه آشامیدنی مردم درحد تعیین‌شده، تأمین نمی‌شود.

فرمانداری شهرستان قرچک پس از انتشار این گزارش جوابیه ای را به خبرگزاری مهر ارسال کرد و نوشت:ضمن تقدیر از آن خبرگزاری به منظور انعکاس اخبار شهرستان قرچک به اطلاع می رساند پیرو مطلب منتشر شده تحت عنوان "ضرورت بهبود وضعیت آب آشامیدنی قرچک/ حق آبه ای که تأمین نمی شود" مورخ ۲۲ تیرماه ذکر چند نکته ضروری است.

از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، یکی از اولویت های مهم خدمتگزاران در سطح کلان، استان تهران به خصوص استاندار محترم و مجموعه فرمانداری شهرستان، موضوع تأمین آب لازم برای مصارف شرب، صنعتی، کشاورزی و سایر حوزه ها بوده است که خوشبختانه این مسئله به دلیل اهمیت آن، به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گرفت و  در این برهه از زمان نتایج نیز خوبی حاصل شد.

بر اساس مستندات موجود، شرکت آب منطقه ای استان تهران به منظور همکاری با کشاورزان پایین دست سد ماملو و طبق هماهنگی های بعمل آمده با شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای سال تا کنون به میزان ۲۸.۴۴ میلیون مترمکعب آب کشاورزی از محل سد ماملو تأمین کرده است.

همچنین خاطرنشان می سازد که در سال ۹۴، به میزان ۱۰ میلیون مترمکعب و از ابتدای سال جاری تا کنون حدود سه میلیون متر مکعب آب کشاورزی جهت آبیاری اراضی شهرستان قرچک تأمین شده است.

همچنین از سوی فرمانداری و مدیریت آب و فاضلاب شهرستان قرچک پیگیری های لازم به منظور تخصیص آب مصرفی شهرستان از سد ماملو با توجه به فصل تابستان صورت گرفته است که دستورات خوبی از سوی استاندار محترم صادر شد.

در بخشی از گزارش آن خبرگزاری آمده است: روستاهایی نظیر قشلاق فردیس، صالح آباد، داودآباد، قشلاق اول و دوم، امین آباد، ولی آباد، و محمدآباد از جمله مناطقی هستند که نیازمند ارتقای آب آشامیدنی سالم می باشند که در این خصوص نیز باید اذعان داشت آب شرب روستاهای داودآباد، قشلاق اول و دوم، امین آباد و محمدآباد از همان مخزن و تصفیه خانه ای تأمین می شود که مختص سایر نقاط شهری است و یکی از سالم ترین آبها محسوب می شود و به لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد.

در خصوص ارتقای سلامت آب روستای صالح اباد و قشلاق فردیس نیز عنوان می شود رفع مشکلات آب این مناطق از جمله امور اولویت دار بوده که در دستور کار قرار گرفته و به زودی این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار