پاریس تمامی مراسم‌های روز ملی فرانسه در ترکیه را لغو کرد

سر کنسولگری فرانسه در استانبول امروز(چهارشنبه) اعلام کرد، ساختمان‌های دیپلماتیک این کشور در ترکیه مراسم‌هایشان به مناسبت روز ملی فرانسه در 14 ژوئیه را به دلیل نگرانی‌های امنیتی لغو کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سر کنسولگری فرانسه در شهر استانبول ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اطلاعات واصله حاکی از یک تهدید جدی علیه برنامه‌های مربوط به مراسم گرامی‌ داشت روز ملی فرانسه در تاریخ 14 ژوئیه در ترکیه است. ما به عنوان یک اقدام احتیاطی تصمیم گرفته‌ایم تا با هماهنگی با مقامات ترکیه تمام مراسم‌ها را لغو کنیم.

قرار بود کنسولگری فرانسه در استانبول امشب مراسم گرامیداشت روز ملی فرانسه را برگزار کرده و دیگر ساختمان‌های دیپلماتیک فرانسه در شهر های آنکارا و ازمیر نیز پنجشنبه مراسم‌هایی در این ارتباط برگزار کنند.


ترکیه در حال حاضر با چندین تهدید امنیتی از جمله از جانب شبه نظامیان داعش روبرو است. این گروه تروریستی عامل حمله ماه گذشته میلادی به فرودگاه آتاتورک در شهر استانبول معرفی شده که 45 کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار