"ارتش پاکستان هیچ ارتباطی ب&am

دفتر روابط بین سرویس‌های دولتی پاکستان اعلام کرد، ارتش این کشور هیچ ارتباطی با درخواست معترضان برای کودتا از رئیس ارتش ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری geo، مدیرکل این دفتر با انتشار توئیتی در این باره گفت: درباره پوسترهایی که از تصویر ژنرال راحیل اشرف، فرمانده ارتش پاکستان در سراسر شهرهای مختلف نصب شده است ارتش یا هیچ یک از ارگان‌های مرتبط اطلاعی ندارند.

با این حال مقامات سیاسی این کشور به نصب این پوسترهای رمزآلود واکنش نشان داده‌اند. رهبر حزب خلق پاکستان در واکنش به این مساله گفته است، هیچ تهدیدی علیه دموکراسی وجود ندارد و ارتش هم نه می‌خواهد و نه در جایگاهی است که دست به کودتا بزند.

وی ادعا کرد، دولت در نصب این پوسترها که در آن از شریف خواسته شده، دخالت کند و دست به کودتای نظامی بزند دست دارد و هدفش آرام کردن اپوزیسیون است.

در همین حال رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی پاکستان نیز روز گذشته درباره این بنرها گفت: دولت جرات این را ندارد که دستور پایین آوردن این بنرها را صادر کند.

وی معتقد است، نصب این پوسترها چالشی برای دولت است.

این رهبر اپوزیسیون همچنین سوالی را درباره جایگاه ژنرال شریف مطرح کرد و پرسید: من قاطعانه می‌توانم بگویم که ژنرال راحیل شریف حتی درباره سیاستی که از طریق این بنرها صورت گرفته، اطلاعی ندارد.

روز گذشته (سه شنبه) هزاران پوستر با عکس شریف در چندین شهر از جمله اسلام آباد، راولپندی، لاهور کراچی و حیدر آباد نصب شد که در آن از ژنرال شریف خواسته شده علیه دولت دست به کودتا بزند.

علی هاشمی، فردی که ادعا می‌کند پشت این کمپین است درخواستی غیردموکراتیک از ارتش دارد که نه تنها سوابق و حس شهرت شریف را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه هویت ارتش را به عنوان یک نهاد خدشه‌دار می‌کند.

این اولین باری نیست که علی‌ هاشمی دست به چنین اقدامی می‌زند از زمانی که راحیل شریف اعلام کرده، دوران تصدی خود را در ارتش تمدید نخواهد کرد و نوامبر امسال بازنشست خواهد شد، این کمپین‌ها آغاز شده‌اند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار