کوچکی‌نژاد: از مناطق آزاد مالیات گرفته نمی‌شود

نماینده رشت در مجلس ضمن مخالفت با لایحه توسعه مناطق آزاد گفت: اجازه نمی‌دهند دیوان محاسبات به حساب مالی مناطق آزاد رسیدگی کند.

خبرگزاری تسنیم: جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 23 تیر) خانه ملت، در مخالفت با یک فوریت لایحه ایجاد 7 منطقه آزاد تجاری - صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی در سخنانی گفت: وظایف مناطق آزاد تولید و صادرات است به طوریکه مناطق آزاد و ویژه باید در تولید و صادرات کشور نقش اساسی داشته باشند اما هنوز شاهد چنین چیزی در مناطق آزاد نیستیم.

وی افزود: بحث این است که مالیات از مناطق آزاد گرفته نمی‌شود که این خلاف منافع پولی و مالی است.

نماینده رشت با بیان اینکه فسادهایی در مناطق آزاد وجود دارد که دستگاههای نظارتی باید به آنها رسیدگی کنند، گفت: مناطق آزاد امروز کارنامه موفقی ندارند، ابتدا باید کارکردهای مناطق آزاد موجود را اصلاح کنیم سپس اقدامات برای توسعه مناطق اقتصادی جدید صورت گیرد. باید گزارش سازمانهای نظارتی در بخش مناطق آزاد را دریافت کنیم.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: در مناطق آزاد اجازه نمی‌دهند که دیوان محاسبات به حسابهای مالی آنها رسیدگی کند که این نکته‌ای است که باید مورد توجه نمایندگان و مردم قرار گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار