اجرای سامانه رهگیری کالاهای سلامت در کشور

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح برخی اقدامات سازمان غذا و داروی ایران در زمینه کنترل قاچاق و تقلب در کالاهای سلامت محور، گفت: ما در این حوزه منتظر همکاری‌های بین‌المللی نمی‌مانیم، اما باید توجه کرد که همکاری‌های بین‌المللی در این حوزه ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در نشست معاون مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با معاونین آموزشی و بهداشتی وزیر بهداشت، ضمن ارائه توضیحاتی درباره اقدامات سازمان غذا و دارو در زمینه کنترل قاچاق کالاهای سلامت محور، گفت: در حوزه ملی اقدامات زیادی در این زمینه انجام شده است که مهم‌ترین آنها در سال 95 نهایی می‌شود.

وی با اشاره به بحث رهگیری و ردیابی کالاهای سلامت، اظهار کرد: ایران از معدود کشورهایی است که این کار را اجرا کرده و در حال حاضر نیز بحث رهگیری در دارو انجام می‌شود. در حوزه‌های مکمل، تجهیزات پزشکی و غیره نیز به تدریج انجام خواهد شد تا مردم ابزار تشخیص کالاهای اصلی از تقلبی را در اختیار داشته باشند.

دیناروند ادامه داد: کالاهای قاچاق، از طریق بازرسان سازمان غذا و دارو با روش‌هایی خاص، از  کالای اصیل شناسایی شده و گزارش‌های لازم به ارائه می‌شود.

رییس سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه در زمینه کنترل قاچاق کالاهای سلامت محور در سازمان بهداشت جهانی نیز ساز و کاری پیش بینی شده است، افزود: بر این اساس، کمیته‌ای در سازمان بهداشت جهانی ایجاد شده‌است که از سال گذشته تا پایان سال 2015 ایران ریاست آن را بر عهده دارد. هدف این کمیته این است که سازمان‌ها بتوانند در این حوزه به اشتراک نظر رسیده و با قاچاق، تقلب و کالاهای با کیفیت پایین برخورد کنند.

وی همچنین اظهار کرد: بنابراین ایران، در سطح ملی و بین المللی این کار را پیش می‌برد. در عین حال ایران برای پیشگیری از قاچاق و تقلب منتظر همکاری‌های بین المللی نمی‌ماند و خودش کار را اجرا می‌کند، اما همکاری‌های بین‌المللی نیز در این زمینه ضروری است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار