جلسه 5ساعته نظام پزشکی دربا

کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی ساعت 7 صبح امروز آغاز و تا حدود ساعت 12 ادامه داشت.

به گزارش ایسنا، کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده پزشکی کیارستمی از ساعت هفت امروز با حضور دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت، دکتر علیرضا زالی، رییس کل و دکتر فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از روسای انجمن‌های علمی _ تخصصی گروه پزشکی برگزار شد.

دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت درباره محتوای جلسه امروز به ایسنا گفت: با توجه به اهمیت این پرونده، به دستور وزیر بهداشت، پرونده با قید فوریت به سازمان نظام پزشکی ارجاع داده شد. بر این اساس مسوول و پیگیر مستقیم این پرونده، سازمان نظام پزشکی است.

وی افزود: بر همین اساس سازمان نظام پزشکی تا کنون دو جلسه برای بررسی دقیق و کارشناسی این موضوع برگزار کرده است. امروز نیز جلسه ویژه‌ای با حضور 30 تن از اساتید برجسته پزشکی کشور و همچنین نمایندگانی از کمیسیون بهداشت مجلس، وزارت دادگستری، دادسرای ویژه جرایم پزشکی و سازمان بازرسی کل کشور در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

به گفته وی، اساتید حاضر در جلسه در چند رشته مرتبط با پرونده بودند و به تفصیل در مورد جزئیات پرونده، چهار عمل جراحی صورت گرفته، اقدامات طبی، داروها و همچنین اقدامات تشخیصی صورت گرفته، در این جلسه حدود پنج ساعته، بحث و بررسی شد.

آقاجانی گفت: نهایتا مقرر شد که نظرات مکتوب گروه‌های تخصصی حاضر در جلسه را اوایل هفته آینده دریافت کنیم. با توجه به تاکید وزیر بهداشت درباره رسیدگی به این پرونده، امیدواریم این پرونده هر چه سریع‌تر به نتیجه نهایی برسد و با رعایت همه جنبه‌های قانونی و حقوق بیمار در این مورد تصمیم‌گیری قاطعی صورت گیرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار