موزاییک‌کاری پیاده‌روهای پارک شهر بجنورد غیر کارشناسی است

محمدحسن شادمهر در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سؤال که «چرا در اجرای موزاییک‌کاری اطراف پارک شهر بجنورد، تردد آسان روشندلان به شکل ناقصی انجام‌شده است»، اظهار کرد: متأسفانه در زمان شهردار وقت بجنورد، اکثر تصمیمات عمرانی شهر غیر کارشناسی و سلیقه‌ای اجراشده است.

وی افزود: نبود تخصص شهرسازی و عمرانی و گرفتن تصمیمات غیر کارشناسی و با نظر و سلیقه شخصی شهردار وقت، منجر به بروز چنین خطاها و اشکالاتی شده است که دوباره‌کاری و ترمیم آن سبب انجام هزینه‌های سنگینی برای شهرداری است.

رییس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد تصریح کرد: به‌رغم اینکه شهردار وقت، پارک شهر بجنورد را به‌عنوان هویت بجنورد معرفی کرده بود؛ اما بدون هیچ‌گونه حساسیتی به این مکان هویت دار و بدون برنامه و نظر کارشناسی، اقدام به بازسازی و اجرای مجدد موزاییک‌کاری اطراف آن کرد.

شادمهر افزود: به دلیل عدم رعایت اصول فنی در موزاییک فرش این پارک، به‌خصوص نوار نابینایان و روشندلان موضوع در کمیته فنی موردبررسی قرار خواهد گرفت تا هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی و برای رفع این مشکل اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پارک شهر بجنورد یکی از محل‌های هویت دار و خاطره‌انگیز این شهر محسوب و با روی کار آمدن شهردار سابق این شهر، دیوارهای آن حذف و پیاده‌روهای آن بار دیگر موزاییک‌کاری شد؛ اما موزاییک‌های زردرنگ مختص نابینایان و روشن‌دلان در اقدامی کارشناسی نشده در بسیاری از نقاط بافاصله کمتر از یک متر، با درختان و یا کیوسک مستقر در حاشیه پیاده‌رو برخورد می‌کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار