اصلاح کارایی مناطق آزاد در گرو توجه به صادرات است

محمد فیضی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در پی ماه‌های اخیر جو سنگینی در مخالفت با ایجاد مناطق آزاد و اینکه مناطق آزاد فاقد کارایی است ایجاد شده است.

وی افزود: هر چند برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه مناطق نتوانسته به صادرات کمک کند تا حدی قابل قبول است اما باید از این آقایان پرسید که ناکامی یک منطقه دلیل عدم موفقیت سایر مناطق نیست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در تصویب تک فوریت منطقه آزاد اردبیل ۱۳۰ نماینده رأی موافق و ۱۰۰ نماینده رأی مخالف دادند و این رأی‌گیری بیانگر تلاش و کوشش مسئولان استان برای جلب نظر مثبت نمایندگان است.

فیضی تأکید کرد: با وجود برخی مشکلات مناطق فعلی اینکه با ایجاد مناطق جدید مخالفت شود دیدگاه صحیحی نیست و هر استان می‌تواند به فراخور امکانات با مدیریت بهینه بیشترین بهره را از ظرفیت مناطق آزاد ببرد.

وی اقدام بعدی استان را شناسایی بازارهای هدف و کالاهای مزیت دار صادراتی دانست و افزود: لازم است کالاهای مورد نیازی که از طریق منطقه آزاد می‌تواند صادر شود شناسایی شده و نسبت به صادرات آن اقدام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: هر چند در کالاهای صنعتی نیازمند ارتقا تولیدات هستیم اما لازم است با ایجاد انگیزه زمینه جذب سرمایه فراهم شود.

به گفته فیضی یکی از مزایای منطقه آزاد جذب سرمایه‌گذار است و در واقع منطقه آزاد می‌تواند به یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری استان تبدیل شود.

وی افزود: اینکه اول تولید کنیم و سپس منطقه را فعال کنیم صحیح نیست و با راه‌اندازی مناطق آزاد زمینه جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی به استان فراهم می‌شود و تولید رونق می‌گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار