حرکت نقدینگی از بانک‌ها به صنعت خودرو

حرکت نقدینگی از بانک‌ها به صنعت خودرو

عصر خودرو- جریان پول و سرمایه جریانی است که تابع دو عامل یعنی بازده و نرخ سود و ریسک یا خطرپذیری است و با کاهش نرخ سود بانکی، زمینه برای کاهش نرخ تسهیلات بانکی فراهم می‌شود که این موضوع رونق تولید و صنعت خودرو را درپی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت ، بر این اساس همزمان با کاهش نرخ سود بانکی بخشی از نقدینگی که جذب بانک‌ها شده از بانک خارج و مسیر دیگری را پیدا کند که این مسیر می‌تواند بازارهای مختلفی ازجمله مسکن، صنعت خودرو و... باشد. بنابراین باید به زودی شاهد باشیم که با کاهش نرخ سود بانکی نقدینگی از بانک‌ها به سمت صنعت به‌ویژه صنعت خودرو حرکت کند که این روند در آینده منجر به رشد و رونق این صنعت خواهد شد. بی‌شک با کاهش نرخ سود بانکی، نقدینگی وارد چرخه اقتصاد خواهد شد و صنایع مختلف ازجمله صنعت خودرو از این موضوع بی‌بهره نخواهد ماند و در آینده شاهد رشد و رونق صنایع کشور خواهیم بود. از دیگر اثرات کاهش نرخ سود سپرده بانکی همزمان با کاهش نرخ تورم، اکنون زمان آن رسیده که سود سپرده‌های بانکی نیز کاهش یابد که این روند کاهشی باعث خواهد شد بهای تمام‌شده پول در اقتصاد پایین آمده و منابع به‌جای اینکه به سمت بانک‌های سوق پیدا کنند به بازار، تولید، صنعت و طرح‌های نیمه‌تمام و رفع رکود و بیکاری سوق داده شوند.

محمد قسیم‌عثمانی/ عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار