عدم ارائه خدمات بانکی به مؤسسات و نهاد های پولی و اعتباری غیرمجاز

از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد؛ عدم ارائه خدمات بانکی به مؤسسات و نهاد های پولی و اعتباری غیرمجاز

عصر اعتبار- بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای به شبکه بانکی کشور خواستار جلوگیری از ارایه خدمات بانکی به موسسات و نهادهای پولی و اعتباری غیرمجاز شد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، گسترش چتر نظارتی بانک مرکزی بر موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به عنوان یکی دیگر از ابزارهای کلیدی برای مهار رقابت قیمتی در بازار پول و اعتبار، همواره مورد توجه بانک مرکزی بوده است چرا که نقش نامساعد موسسات اعتباری غیرمجاز، به شکل‌گیری نابسامانی‌ قیمتی در بازار پول و افزایش نرخ‌ سود واقعی منجر شده است. به همین منظور نیز بانک مرکزی پس از ابلاغ بخشنامه ای در سال 1394 در خصوص کاهش تدریجی نرخ‌های سود بانکی از طریق رفع علل تنگنای مالی، بر ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز متمرکز شد. متعاقب این ابلاغیه اداره نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری 1 بانک مرکزی ج.ا.ا. در تاریخ 14 تیر ماه 1395 طی بخشنامه ای به منظور بهبود وضعیت بازار پول، ازشبکه بانکی درخواست نموده است تا از ارائه هرگونه خدمات بانکی به مؤسسات فاقد مجوز فعال در بازار پول اکیداً خودداری نمایند.
اسامی بانک‌ها و موسسات و نهادهای پولی و اعتباری دارای مجوز، در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی ج.ا.ا. درج گردیده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار