کدخدایی، علیزاده و موسوی عضو شورای نگهبان شدند

عباسعلی کدخدایی،‌ محمدرضا علیزاده و فضل‌الله موسوی با کسب رای نمایندگان مجلس دهم به عنوان اعضای حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی انتخاب شدند.

شورای نگهبان

شورای نگهبان

به گزارش اقتصادنیوز، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خود عباسعلی کدخدایی،‌ محمدرضا علیزاده و سیدفضل‌الله موسوی را به عنوان اعضای حقوقدان شورای نگهبان انتخاب کردند.

بر اساس این گزارش، قوه قضاییه در 14 تیرماه، پنج نامزد را برای عضویت در شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. محمدرضا علیزاده، عباسعلی کدخدایی، احمد بیگی حبیب آبادی، محمدهادی صادقی و فضل الله موسوی، پنج نامزدی بودند که این قوه برای عضویت در شورای نگهبان معرفی کرده بود.

فراکسیون اصولگرایان مجلس (موسوم به ولایت) در این انتخابات از عباسعلی کدخدایی، محمدهادی صادقی و فضل الله موسوی حمایت کرده بود و فراکسیون اصلاح‌طلبان (موسوم به امید) از محمدرضا علیزاده، احمد بیگی حبیب آبادی، محمدهادی صادقی.

بر اساس این گزارش، فقهای شورای نگهبان با حکم مقام معظم رهبری انتخاب می شوند و اعضای حقوقدان این شورا با معرفی قوه قضاییه در مجلس برگزیده می شوند. دوره شورای نگهبان شش ساله است، اما هر سه سال یک‌بار نیمی از اعضا (سه فقیه و سه حقوقدان) تغییر می‌کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار