حفظ حجاب و عفاف به تحکیم روابط خانوادگی کمک می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری خراسان شمالی، احمد رضا مهرپرور با تبریک هفته «عفاف و حجاب» با اشاره به آیه ۵۹ سوره احزاب اظهار داشت : گل عفاف در بوستان حجاب می‌روید، حجاب زندان نیست که زنان در آن محبوس باشند، بلکه قلعه و دژی است که از شخص مدافع حفاظت می‌کند.

وی تصریح کرد: حفظ حجاب تدبیر خالق هستی برای پاسداری و نگهبانی عفاف بوده و به رشد عواطف و عشق در وجود آدمی و تحکیم روابط خانوادگی کمک می‌کند.

مهرپرور افزود: حجاب در دنیا، نماد اسلام خواهی است و پیوند ناگسستنی با هویت اسلامی دارد.

وی اظهار کرد: در نگاه دین‌مدارانه که دستورهای دین را عامل رشد، بالندگی و کمال انسانیِ افراد بشر می‌داند، حجاب به عنوان یک دستور دینی غیر از ثمرات اجتماعی، دارای برکات فردی زیادی است.

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری کل خراسان شمالی بیان داشت: حجابِ ظاهر نیز همانند حجاب باطن در اعماق روح، جان و فکر افراد تأثیرگذار است.

مهرپرور، حجاب را از ارزنده‌ترین نمود فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی - اسلامی برشمرد و تصریح کرد: پیشینه حجاب به قبل از ورود اسلام برمی گردد، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی، ارزش و اعتبار خود می‌رسد.

وی افزود: امروز حجاب به عنوان نماد و نشانه ارزشی و فرهنگی زن مسلمان است.

۲۰ تا ۲۶ تیر ماه به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار