X بستن تبلیغات
5. Fixed

اعتبار ۷میلیارد تومانی برای توسعه فضای سبز شهری ملارد تصویب شد

محبوب اکبری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش مجموعه مدیریت شهری ملارد برای توسعه فضای سبز شهری اظهار داشت: استانداردهای مرسوم در سرانه فضای سبز بین ۱۵ تا ۲۵ متر متغیر است اما این میزان در شهر ملارد با عنایت به تراکم جمعیتی موجود چهار الی پنج متر تخمین زده می شود که این میزان موید فاصله سرانه های این شهر با شاخص ها و استانداردهای تعریف شده است.

اکبری عنوان کرد:فضای سبز شهر ملارد۱۳۰ هکتار است که تلاش می شود برای توسعه و افزایش هر چه بیشتر آن، اقدامات و تدابیر لازم مد نظر قرار گیرد.

وی افزود:برای تحقق این امر و افزایش وسعت فضای سبز شهری، در سال جاری هفت میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۴۰ درصد آن صرف امور عمرانی و باقیمانده آن به امور جاری اختصاص خواهد یافت.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر ملارد گفت:بودجه سال گذشته پنج میلیارد و۹۰۰ میلیون تومان بود که افزایش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی بودجه این عرصه موید توجه جدی مدیریت شهری به نقش سازنده فضای سبز در سر زندگی و طراوت شهری است.

وی افزود:یکی از دستور کارهای جدی ما در این عرصه به مدیریت منابع آبی در شرایط فعلی معطوف می شود که طبیعتا با عنایت به بحران آبی که بسیاری از نقاط کشور با آن مواجه است و شهر ملارد نیز از این محدودیت مصون  نیست، تلاش می شود از گونه های خاص گیاهی در کاشت و توسعه فضای سبز بهره گیری کنیم تا با حداقل آب، طراوت و حیات پوشش های گیاهی حفظ شود.

عضو شورای اسلامی شهر ملارد در خاتمه یاد آور شد:تعبیه سیستم های آبیاری قطره ای یکی دیگر از راهکارهای سازنده برای مدیریت تغذیه و تأمین آب مورد نیاز فضای سبز شهر ملارد محسوب می شود که در برخی مناطق و محدوده ها همچون بلوار نیایش این طرح مهم عملیاتی شده و تسری و توسعه آن در دیگر نواحی ملارد مستلزم تأمین اعتبارات وتقویت بنیه مالی مدیریت شهری است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار