X بستن تبلیغات
5. Fixed

کاهش خطر ابتلا به آلرژی با مکیدن انگشت و جویدن ناخن

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یافته‌های یک مطالعه علمی حاکی از این است که مکیدن انگشت و جویدن ناخن خطر ابتلا به آلرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، این مطالعات که بر مبنای «فرضیه نظافت» استوار است، قرار‌ گرفتن در معرض برخی میکروب‌ها را برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید می‌داند.

طبق این گزارش، ارزیابی‌های انجام شده در بین هزاران نفر از شهروندان نیوزیلند و در بین افرادی با رده‌ سنی 5 تا 32 سال، حاکی از این است که مکیدن انگشت و جویدن ناخن از ابتلا به برخی آلرژی‌ها جلوگیری می‌کند.

ثبت نخستین مورد از مکیدن انگشت و جویدن ناخن در 5، 7، 9 و 11 سالگی اتفاق افتاد و بعد میزان ابتلای این افراد به آلرژی در سنین 13 تا 32 سالگی بررسی شد.

طبق نتیجه به دست آمده حدود یک سوم این کودکان که اغلب انگشت می‌مکیدند یا ناخن می‌جویدند در سن 13 سالگی خیلی کمتر دچار آلرژی می‌شوند.

«مالکولم سیرز» از دانشگاه «مک‌مستر» کانادا در این رابطه گفت:‌ "به نظر می‌رسد که این عادات جنبه مثبتی داشته باشند هر چند ما توصیه نمی‌کنیم که این عادتها تشدید شوند".

این مقاله در نشریه پزشکی اطفال (Pediatrics) منتشر شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار