مسابقات ملی مکعب روبیک در پایتخت

رئیس کمیته بازی های فکری هیات ورزش های همگانی استان تهران گفت: مسابقات ملی مکعب روبیک به میزبانی پایتخت و در برج میلاد یکم مرداد برگزار می شود

خبرگزاری ایرنا: رئیس کمیته بازی های فکری هیات ورزش های همگانی استان تهران گفت: مسابقات ملی مکعب روبیک به میزبانی پایتخت و در برج میلاد یکم مرداد برگزار می شود.

مهدی قهاری عصردوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: استان تهران برای دومین بار میزبان دوازدهمین دوره این مسابقات ملی است که با نظارت مستقیم انجمن جهانی مکعب روبیک برگزار می شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقات علاوه بر جنبه تفریحی و فراگیر بودن آن اهمیت بازی مکعب روبیک بر تقویت حافظه افراد در سنین مختلف است.

قهاری با بیان اینکه 120 نفر از 10 استان کشور طی یک روز در این مسابقات شرکت می کنند گفت: 20 نفر از شرکت کنندگان زن و 10 نفر نیز از توابخش(معلول) هستند.

به گفته وی ملاک برتری در مسابقات سرعت عمل شرکت کنندگان است و افراد بدون توجه به محدودیت سنی و جنس به رقابت با هم می پردازند.

رئیس کمیته بازی های فکری هیات ورزش های همگانی استان تهران با تاکید بر اینکه مسابقات ملی مکعب روبیک تحت نظر مهدی پورمطلب نماینده انجمن جهانی، برگزار می شود، گفت: این مسابقات به صورت آنلاین زیر نظر انجمن جهانی و در شش آیتم روبیک های(2*2 ،3*3 ،4*4 ،5*5 ،6*6 ، 7*7 ) برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: مسابقات ملی مکعب روبیک روز جمعه از ساعت 8 الی 20 در گالری برج میلاد برگزار و در هر آیتم به سه نفر برتر انتخاب می شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار