روسیه اجرای تعهدات برجام ایران را تایید کرد

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در مسکو، انجام تعهدهای ایران در چارچوب روند اجرای برجام را تایید کرد.

خبرگزاری ایرنا: سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در مسکو، انجام تعهدهای ایران در چارچوب روند اجرای برجام را تایید کرد.

ریابکوف در این دیدار آمادگی روسیه برای ادامه روابط با ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی و موضوعات مرتبط با اجرای برجام را مجدداً اعلام و بر ضرورت تداوم همکاری ها با هدف ترسیم تصویر درستی از اجرای برجام تأکید کرد.

بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در روسیه امروز (سه شنبه) در باره مذاکرات سفیر ایران و ریابکوف نوشت: معاون وزیر خارجه روسیه ضمن اشاره به انجام تعهدهای ایران در اجرای برجام، اظهار کرد که «مسکو از انجام تعهدهای طرف های دیگر مذاکرات اتمی حمایت می کند.»

همچنین در این مذاکرات دو طرف از افزایش همکاری های ایران و روسیه در شرایط پس از آغاز اجرای برجام ابراز رضایت کرده نمودند و بر اهمیت دیدارهای مقام های مسئول و گفت وگوهای تلفنی سران دو کشور برای ارتقای این روابط تأکید کردند.

سنایی سفیر ایران در دیدار با ریابکوف همچنین نقش روسیه را در همکاری با ایران در انجام تعهدهای مرتبط با اجرای برجام ارزشمند و سازنده خواند.

سفیر ایران در فدراسیون روسیه گفت که با رفع بسیاری از موانع، همکاری های مسکو و تهران در زمینه های مختلف رو به گسترش است.

با امضای برجام پس از مذاکرات دو ساله تهران و گروه 1+5، ایران موفق شد ضمن تثبیت حقوق هسته ای خود، قطعنامه لغو تحریم های یکجانبه و گسترده اتحادیه اروپا، آمریکا و همچنین سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی را از تصویب شورای امنیت این سازمان بگذراند.

مسکو در مذاکرات هسته ای، امضای برجام و اجرای آن نقش فعالی داشته و بخشی از اورانیوم غنی شده ایران برای معاوضه با سنگ اورانیوم به روسیه تحویل شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار