X بستن تبلیغات
5. Fixed

«کتامین» مخدر جدید نیست

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه "کتامین" ماده مخدر جدیدی نیست و مصرف آن شیوع بالایی ندارد گفت: کماکان پرمصرف‌ترین مواد مصرفی در کشور هروئین و تریاک هستند.

پرویز افشار در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار برخی اخبار پیرامون شیوع مصرف مخدر جدید کتامین در میان نوجوانان اظهار کرد:‌ کتامین مخدر جدیدی نیست، در کشورهای  دیگر دنیا هم وجود دارد.

وی افزود: در کشور ما مصرف کتامین شیوع بالایی ندارد و ممکن است مواردی جزئی دیده شود اما همانطور که گفته شد شایع نیست.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در ایران کماکان پرمصرف ترین مواد مصرفی، همان مواد مخدر سنتی هروئین و تریاک هستند گفت: گرچه با تغییر الگوی مصرف به سمت آمفتامین و محرک‌های جدید مواجه بودیم،  خوشبختانه اعلام می‌کنم که از گروه ان پی اس ها غیر از آمفتامین‌ها مواد جدیدی به صورت تجاری مشاهده نشده است.

افشار افزود: کتامین در اتاق عمل و برای بیهوشی استفاده می‌شود و بیشتر کاربرد طبی دارد، اما می‌تواند مورد سوء مصرف قرار بگیرد که در این صورت اعتیادآور است و تغییرات روانگردانی برای فرد در بر دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار