صرفه‌جویی ۱۳۰۷ میلیاردی در سوخت با ساخت آزادراه مراغه- هشترود

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی نورزاد در خصوص جزئیات آزاد راه مراغه-هشترود گفت: جاده دو بانده مراغه- هشترود یکی از جاده‌های مواصلاتی پرخطر کشور محسوب می‌شود و احداث آزادراه مراغه- هشترود به طول ۹۲ کیلومتر با توجه به پتانسیل‌های منطقه و داشتن توجیه فنی و اقتصادی در توسعه این منطقه و ایمن‌سازی مسیر تأثیر بسزایی دارد.
 
وی افزود: آزادراه مراغه- هشترود از شهرستان هشترود آغاز و از طریق کمربندی جنوبی مراغه به بزرگراه تبریز- میاندوآب و استان کردستان متصل می‌شود.
 
نورزاد این آزادراه را از پروژه‌های اولویت‌دار دولت دانست و عنوان کرد:  اولویت ما نیز تسریع در اجرای عملیات قطعه ۲ آزادراه مراغه- هشترود است و به منظور احترام حقوق شهروندان نسبت به پرداخت هزینه‌های تملک اراضی این محدوده دستور تسریع داده شده است.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصدی این آزادراه افزود: به منظور اجرای این پروژه تا کنون ۴۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و پیش‌بینی می‌شود که برای تکمیل آن به ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 
وی کاهش ۸ کیلومتری مسیر، کاهش ۲۴ دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و ۴۳ دقیقه‌ای برای وسایل نقلیه سنگین، ۳۵۳ میلیارد ریال ناشی از صرفه جویی در زمان سفر، ۳۸۵ میلیارد ریال صرفه جویی ریالی مصرف بنزین و ۹۲۲ میلیارد ریال در مصرف گازوییل را از جمله مزایای احداث آزادراه مراغه-هشترود عنوان کرد.
 
نورزاد در ادامه از روند احداث پل میدان معلم شهر بناب بازدید کرد و گفت: شهر بناب در ۱۶ کیلومتری جنوب غربی مراغه، ۸ کیلومتری شرق دریاچه ارومیه و در مسیر عبور محور چهار خطه ترانزیتی تبریز- آذرشهر- میاندوآب قرار دارد و با توجه به اینکه این شهر استان آذربایجان شرقی را به استان آذربایجان غربی و استان‌های مجاور متصل می‌کند، ترافیک محور ترانزیتی با عبور از بناب با ترافیک شهری تداخل پیدا می‌کند.
 
وی افزود: در محل میدان معلم بناب با توجه به ترافیک سنگین به دلیل تداخل ترافیک شهری و ترافیک ترانزیتی، تقاطع غیر  همسطح و پل مربوطه به منظور جداسازی ترافیک عبوری ترانزیت و ترافیک شهری در حال احداث است.
 
 معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۷۵ میلیارد ریال دانست و گفت: به منظور اتمام عملیات احداث این پل ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و در صورت تأمین این اعتبار در پایان فصل کاری سال جاری تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار