X بستن تبلیغات
5. Fixed

مخالفت احزاب ترکیه با اعطای تابعیت به آوارگان سوری

به گزارش مهر به نقل از حریت دیلی، رهبران سه حزب بزرگ مخالف دولت ترکیه با تصمیم رئیس جمهور این کشور برای اعطای تابعیت ترکیه به اوارگان سوری مخالفت کردند.

«کمال قلیچداراوغلو» رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه با اعتراض به این تصمیم اردوغان گفت در این خصوص باید همه پرسی برگزار شود و مردم ترکیه در این خصوص تصمیم بگیرند.

وی در عین حال گفت ترکیه به جای دادن خانه به آوارگان سوری باید به بازسازی خانه های آنها در سوریه کمک کند.

همچنین «صلاح الدین دمیرتاش» از رهبران حزب کردی دموکراتیک خلق ها با مخالفت با این تصمیم رئیس جمهور ترکیه خواستار همه پرسی در این خصوص شده و گفت: چنین کاری می تواند به شعله ور شدن احساسات نژادپرستانه بر ضد ۳ میلیون سوری حاضر در ترکیه شود.

وی همچنین گفت رئیس جمهور صلاحیت تصمیم گیری در این خصوص را ندارد.

وی گفت : آنها(حزب حاکم عدالت و توسعه) با اهداف سیاسی داخلی این کار را انجام می دهند.

همچنین «دولت باهچه لی» رئیس حزب حرکت ملی که سومین حزب بزرگ مخالف ترکیه است با انتقاد از پیشنهاد اردوغان گفت: مسئله اعطای تابعیت در اختیارات رئیس جمهور نیست.

وی در ادامه گفت ما می توانم نان و غذای خود را با آوارگان تقسیم کنیم و به آنها بدهیم اما دادن تابعیت به سوری ها با اهداف سیاسی برای کسب رای در انتخابات بی مسئولیتی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار