بلاتکلیفی وزارت صنعت، بلاتکلیفی واردکنندگان

بلاتکلیفی وزارت صنعت، بلاتکلیفی واردکنندگان

عصر خودرو- وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی پایان تیرماه را آخرین فرصت برای اخذ نمایندگی رسمی از شرکت‌های مادر تعیین کرده که این وزارتخانه تا بهمن‌ماه سال گذشته اقدام به ارائه مجوزهای پنج ساله به برخی از واردکنندگان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، وزارت صنعت طی دو ماه گذشته در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌هایی که از شرکت ثالث نه از شرکت اصلی اقدام به واردات خودرو می‌کردند، متذکر شده که تنها تا پایان تیرماه مهلت دارند تا نسبت به اخذ نمایندگی از شرکت مادر اقدام کنند.

ابلاغ این بخشنامه در شرایطی است که وزارت صنعت حتی در ماه‌های پایانی سال گذشته با توجه به مقرراتی که خود تدوین کرده، بدون هیچ اغماضی برای شرکت‌های متقاضی، مجوز‌های پنج ساله یا شش ماهه صادر کرده است. حال مسوولان این وزارتخانه از نمایندگی‌ها خواسته‌اند که نسبت به اخذ نمایندگی رسمی از شرکت‌های مادر اقدام کنند. در این بین برخی از شرکت‌های اصلی با توجه به پیش‌رو بودن انتخابات آمریکا و همچنین بلاتکلیفی مبادلات بانکی هنوز تمایلی به حضور در بازار ایران ندارند؛ بنابراین درخواست برخی از متقاضیان ایرانی برای اخذ نمایندگی را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.از سوی دیگر وزارت صنعت با توجه به بخشنامه ابلاغی خود، ظاهرا تصمیم قاطعی برای ابطال یا ادامه کار واردکنندگانی که مجوز پنج ساله دارند نگرفته و واردکنندگان یاد شده به‌نوعی در بلاتکلیفی به سر می‌برند هر چند که برخی از واردکنندگان عنوان می‌کنند که اقدام آنها قانونی و وزارت صنعت نمی‌تواند مجوز آنها را ابطال کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار